Kapat

14 Yaşındaki Bir Çocuğa Oyun Nedeniyle Dava Açıldı!

Anasayfa
Haberler 14 Yaşındaki Bir Çocuğa Oyun Nedeniyle Dava Açıldı!

Oyun dünyasının ortak problemi olan hileciler ile savaşmaya devam eden geliştirici firmalar, genellikle oyuncunun hesabını kapatsa da, bazen olayı mahkemeye taşıyabiliyor. Hileciler ile savaşı yargıya taşıyan firmalardan birisi de, popüler oyunlardan Fortnite’nin geliştirici olan Epic Games oldu.

Geçtiğimiz aylarda Fortnite Battle Royale adlı oyunda hile yaptığı tespit edilen iki oyuncunun hesabı kapatılırken, oyuncular mahkemeye verildi.

Ancak, mahkemede ortaya çıkan tablo geliştiricilerin mahkemeler yerine hile koruma yazılımlarına odaklanması gerektiği sonucunu ortaya çıkardı.

fortnite hd ile ilgili görsel sonucu

Anne oyunda hile için açılan davayı kabul etmiyor!

Mahkemeye verilen oyunculardan birinin, 14 yaşında bir çocuk olduğu ortaya çıktı. Çocuğun yaşı nedeniyle mahkemenin detayları paylaşılmadı. Ancak, yabancı basında yer alan haberlere göre durumdan rahatsız olan anne, firmanın çocuğunu mahkemeye vererek hata yaptığını savunuyor.

fortnite hd ile ilgili görsel sonucu

Zira, çocuğun annesi Epic Games’in oyuncular yerine hileleri geliştirerek internette yayınlayan kişileri mahkemeye vermesi gerektiğini dile getiriyor.

Bunun yanı sıra 14 yaşındaki birisi için oyunun ebeveyn izni gerektirdiğini ve kendisinin bu konuda herhangi bir onay vermediğini ifade eden anne, Epic Games’in oğlunun ismini paylaşarak yasaları çiğnediğini belirtiyor.

Firma ise, tüm hilelerin oyun sözleşmesine aykırı olduğunu ve bu nedenle hileciler ile savaşı yargıya taşımaya devam edeceklerini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.