Kapat

2016 SEZON GÜNCELLEMESİ

Anasayfa
Haberler 2016 SEZON GÜNCELLEMESİ

2016 SEZON GÜNCELLEMESİ

LoL sürekli gelişen bir oyun ve 2016, takım kurup birlikte mücadele edenler için büyük bir yıl olacak. Önümüzdeki sezon, oynadığınız her oyunun eşsiz olmasını sağlayacak, rekabet ediş şeklinizi (ve rekabet ettiğiniz kişileri) yeniden tanımlayacak ve dostlarınızla iletişim yöntemlerinizi geliştirecek yeni seçenekler sunacağız.

NET SEÇİMLER, DAHA FAZLA ETKİ

SEZON ÖNCESİ DÖNEM

Kabiliyetleri elden geçiriyor ve oynama şeklinizi değiştiren, daha sade ama etkili bir dizi seçenek sunuyoruz. Ayrıca çok sayıda yeni eşya seçeneği ve bazı set değişiklikleriyle nişancılara çeşitlilik katıyoruz. Son olarak görüş, destek ve başlangıç eşyalarıyla ilgili güncellemelere göz atmadan geçmeyin.

Ha, unutmadan… Üst koridor yakınlarında bir de yeni canavar var. Adı da Vadi’nin Alameti.

REKABETE BİRLİKTE DALIN

YENİ ŞAMPİYON SEÇİMİ

Şampiyon seçimindeki yeni yaklaşım, her oyuncunun (ve her takımın tabii) Vadi’ye daha güçlü inmesini sağlıyor.

YENİ ŞAMPİYON SEÇİMİ

 

En gözde şampiyonlarını en sevdiğin rollerde kullan. Yeni şampiyon seçimi sayesinde daha seçim başlamadan herkes karar birliğine varacak. Her oyuncu, takım bulmak için sıraya girmeden önce iki rol seçecek (ya da eksik rolleri tamamlayacak!). Yeni ”amaç seç” özelliği, hangi şampiyonla oynamak istediğini ve takım kompozisyonuna nasıl bir katkıda bulunmayı düşündüğünü herkesin anlamasına yardımcı olacak. Seçim sırasında, yeni yasaklama aşaması son üç seçimi yapacak oyunculara birer yasaklama hakkı tanırken; ilk iki seçimi yapan oyuncular, takım için öncelikli olan şampiyonlara karar verecek. Özetle: Şampiyon seçimi, her takımın ve takımın her üyesinin rakibin merkezini yok edecek en iyi şekilde hazırlanmasına yardımcı olacak.

Yeni şampiyon seçim süreci önce açık betaya gelecek, daha sonra yayınlanan bir yamayla da normal sıralı seçimde kullanıma girecek. Bu süre zarfında dereceli deneyimini geliştirmeye yönelik özellikler de test edeceğiz; ancak bu özellikler, açık betaya yeni şampiyon seçiminden sonra yansıyabilir. Sayfanın devamında daha fazla ayrıntı paylaşacağız ama önümüzdeki süreci şöyle özetleyebiliriz:

ROL SEÇİMİ

Artık üst koridor, ormancı, orta koridor, destek ve (eksiği tamamlamak için) doldur seçenekleri arasından iki rol seçeceksiniz. İki rol seçimi yapılması, sırada geçirilen bekleme sürelerinin azalmasını sağlayacak ve kimse de istemediği bir rolde oynamak zorunda kalmayacak.

ROLLERİN BELİRLENMESİ

Herkes hangi rolde oynayacağını aynı anda öğrenecek. Takım sohbeti burada devreye girecek ve takımın daha iyi anlaşmasına yardımcı olacak.

AMAÇ SEÇİMİ

Yasaklama aşaması başlamadan önce, takım arkadaşlarının görebileceği şekilde işaretleyerek oynamayı planladığın şampiyonu seçebileceksin. Amaç seçimi, takımınızın olası kompozisyonları tahmin edebilmesini ve takım üyelerine zarar verecek yasaklamaların önüne geçebilmesini sağlayacak.

YASAKLAMALAR

Sıralı seçim sorumluluklarını bütün oyuncular arasında paylaştırıyoruz. Yeni yasaklama aşaması son üç seçimi yapacak oyunculara
birer yasaklama hakkı tanırken; ilk iki seçimi yapan oyuncular, takım için öncelikli olan şampiyonlara karar verecek.

SEÇİMLER

Yasaklama ve seçimler sırayla gerçekleştirilecek ve herkesin seçimini hazır duruma getirmesini gerektirecek. Herhangi biri seçim ya da yasaklamasını hazır duruma getirmezse şampiyon seçimi sona erecek ve oyuncular sıraya geri dönecek. Herkes seçim ve yasaklamalarını hazır duruma getirmeye alıştıktan sonra bu değişikliğin şampiyon seçimi sürecini hızlandırmasını bekliyoruz.

YENİ ŞAMPİYON SEÇİMİNİ KEŞFEDELİM

Arkadaşlar birbirinin amaçlarını anlar ve birbirini başarıya teşvik eder. Yeni şampiyon seçiminin temelinde işte bu düşünce yatıyor. Yeni şampiyon seçimi, birbirini tanımayan oyuncuların işbirliği yaparak hepsinin güçlü olduğu rolde oynamasına, takım arkadaşlarını anlamasına ve zafer için ellerinden gelen en iyi katkıyı ortaya koymasına yardımcı oluyor.

GÜCÜNÜ DOĞRU KULLAN

ROLLERİN BELİRLENMESİ

Rol seçimi üzerinde çalışırken çoğu kişinin oyunu nasıl oynadığını araştırdık ve tasarımımızı şu bulguya dayandırdık: Genellikle oyuncuların kendilerini başarılı bulduğu ikişer rol bulunuyor. Dolayısıyla, artık üst koridor, ormancı, orta koridor, destek ve (eksiği tamamlamak için) doldur seçenekleri arasından iki rol seçeceksiniz. Siz sormadan biz söyleyelim; evet, artık destek diye bir rol ve konum resmen var. Nasıl seçeneklerinizin olacağını mı merak ettiniz? Hemen sıralayalım:

Birincil ve ikincil rollerinizi belirlediğinizde, eşleştirme sistemi birincil seçiminize ağırlık verir. Böylece, birincil seçiminizde oynama ihtimaliniz artar. Seçtiğiniz rollerden birinde oynamanız garanti, yani seçmediğiniz rolde oynamazsınız

Birincil rolünüzü seçtikten sonra ikinci rol olarak ”Doldur” tercihini yaparsanız, eşleştirme sistemi birincil seçiminize ağırlık verir; ama gerek olursa sizi başka herhangi bir role de yerleştirebilir

”Doldur” seçeneğini tercih ederseniz, takıma herhangi bir rolde girebilirsiniz

İki rol seçimi yapılması, sırada geçirilen bekleme sürelerinin azalmasını sağlayacak ve kimse de istemediği bir rolde oynamak zorunda kalmayacak. Bazı seçeneklerin, (bizden duymuş olmayın ama destek ve ormancı gibi) her zaman diğerleri kadar popüler olmadığının farkındayız ve gerekirse bu rolleri IP bonuslarıyla teşvik etmeyi düşünüyoruz.

Rol seçiminin ileride koridor değişimi veya benzeri anlık strateji değişikliklerini etkileyeceğini tahmin etmiyoruz ve takımların kendi içlerinde anlaşıp, farklı kompozisyonlarla (2016 çift ormancı yılı olur mu acaba?) denemeler yapmakta tamamen özgür olduğuna inanıyoruz!

TAKIM ARKADAŞLARINIZI ANLAMA

AMAÇ SEÇİMİ

Eşleştirme gerçekleştikten sonra yeni takım arkadaşlarınızla rollerinizi öğrenip sıralı seçime geçeceksiniz. Yasaklama aşaması başlamadan önce herkes oynamayı amaçladığı şampiyonu seçecek. İşte buna amaç seçimi adını veriyoruz. Amaç seçimi, takımınızın olası kompozisyonları tahmin edebilmesini ve takım üyelerine zarar verecek yasaklamaların önüne geçebilmesini sağlayacak.

ARTIK SÜRPRİZE YER YOK

Bu aşamda her oyuncu sırayla şampiyonunu seçecek. Örneğin, ilk seçim hakkı sizin takımınızdaysa rakip takım sizden sonra yine iki şampiyon seçecek; sadece seçim yapanlar, seçimlerini sırayla hazır hale getirecek.

Ancak bunun sonucunda hem yasaklama hem de seçimler herkesin tercihini hazır hale getirmesini gerektirecek. Eğer oyunculardan biri seçim ya da yasaklamasını hazır duruma getirmezse, şampiyon seçimi sona erecek ve oyuncular sıraya geri dönecek (ve buna sebep olan oyuncu sıradan kaçma cezalarıyla karşı karşıya kalacak).

DERECELİ GELİŞTİRMELERİ

Sıraya sadece ruh eşinizle girmek yerine, rekabetin tadını istediğiniz kadar arkadaşınızla çıkarmaya ne dersiniz? Zirveye ulaşmak için gereken araçlar (ve takım arkadaşları) bizden.

ŞAMPİYON USTALIĞI VE ZANAAT

Oynadığınız şampiyonlarla ustalığa eriştiğinizde hatırı sayılır ganimetler açabileceksiniz.

ARKADAŞLARLA DAHA GÜZEL

KULÜPLER

Sizin gibi düşünen LoL oyuncularıyla iletişim halinde kalmanın en yeni yolu kulüpler. Oyuncuların organize ve kontrol ettiği kulüpler, birlikte oynayacak daha fazla arkadaş edinmenizi sağlayacak.

GRUPLAR

Oyun aralarında tayfanız dağılmasın. Grup kurduktan sonra sıraya gruptaki arkadaşlarınızla girecek ve her oyunun ardından hep birlikte grup lobisine döneceksiniz.

LOL ARKADAŞLARI UYGULAMASI

Sohbetlerinizi bütün cihazlarınız arasında senkronize eden bu yeni uygulama sayesinde LoL arkadaşlarınızla istediğiniz zaman, istediğiniz yerden iletişim kurun.

LOL İSTEMCİ GÜNCELLEMESİ ALFA SÜRÜMÜ

Güncellenmiş bir istemci hazırlıyoruz ve yapım ekibine katılacak yürekli oyunculara ihtiyacımız var.

Lolün Orjinal Sitesinden alıntıdır Detaylar İçin Aşağıya Tıklayın

HTTP://TR.LEAGUEOFLEGENDS.COM/TR/SITE/2016-SEASON-UPDATE/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.