Kapat

Güç Dengeleri: En İyi 5’li kim?

Anasayfa
League of Legends Güç Dengeleri: En İyi 5’li kim?

Güç Dengeleri: En İyi 5’li kim?

Mevsim finallerine katılan 6 koç ve Şampiyonluk Ligi yayın ekibinden isimler kendilerine göre en iyi 5’liyi seçti.

Bugün bir güç dengelemesi makalesi yapacağız, takımları değerlendirdik, ancak bu sefer bambaşka bir versiyonla karşınızdayız: Kimler rolünün en iyisi?

Mevsim finallerine katılan 6 koç; Blumigan (DP), Lelouch (CRW), Lethilion (SUP), Pades (FB), Realen (P3P), S0NSTAR (AUR), kendi takımından oyunculara yer vermeden; kalan 5 takımdaki oyunculardan kendilerine göre en iyi beşliyi seçti.

Diğer taraftan Şampiyonluk Ligi yayın ekibinden tanıdık simalar da koçlara katılarak kendi tercihlerini yaptı. Sözü fazla uzatmaya gerek yok, önce koçların, ardından yayın ekibinin seçimleri ve bu seçimler hakkındaki düşünceleri hemen aşağıda!

KOÇLARIN BEŞLİLERİ

Elwind bu mevsimi çok iyi geçirmese de güvenilir ve odağı üzerine çeken bir oyuncu, hem zekice oynuyor hem de tecrübeli. Stomaged sıradışı oyunlar yapmaz ama asla batırmaz. Hak ettiği değeri görmüyor. Frozen 1907 Fenerbahçe Espor’u tek başına taşıyabiliyor, bana göre ligin en değerlisi, sürekli olarak rakipte baskı oluşturuyor. Şüphesiz ki Zeitnot bu ligdeki en iyi nişancı ve destekte Mocha, hem iyi rotasyon yapıyor hem de iyi mekanikleri var.CREW’u katmadığımız durumda bana kalırsa herkesin aklındaki beşli bu şekilde olmalı. Belki Thaldrin ile Hioss değişebilir ama ben Hioss’u tercih ederim

Pozisyonlarında en yetenekli oyuncular olduklarını düşündüğüm için bu seçimleri yaptım.

Karşılaştığımız maçlarda bize en çok zorluk yaşatan veya üstünlük kuramadığımız oyuncuları seçtim.

Tercihlerimi yaparken zorlandığım tek rol ormancı oldu. Geri kalanlar zaten bariz “beni seç” diyor. Ormancı olarak Mojito’yu seçmemin sebebiyse rakiplerine nazaran daha esnek bir oyun tarzına sahip olması ve ezbere oynamak gibi bir hataya düşmemesiydi.

Bu oyuncular geri düşseler bile oyun planlarından sapmıyorlar. Bu da onları öne çıkarıyor.

SUNUCULAR

Üst koridorda istikrar ve takımına katkı bakımından Thaldrin’i seçtim. Evet ligimizde çok iyi üst koridor oyuncuları var ama ligin geneline baktığımızda Thaldrin bir adım öne çıkıyor. Wisdom ve Frozen’ın üst düzey liglerdeki tecrübesi Yaz Mevsimi’nde kendini çok hissettirdi. Sadece teknik hakimiyet değil, oyun olgunluğu da takımlarına birçok galibiyet getirdi.
Ruve Sama, reje ile birlikte mevsim finallerine inanılmaz formda giriyor. Başarılı nişancı reje Yaz Mevsimi’nin en başında gelse fikrim değişebilirdi ama şu anda Ruve favorim. Mocha içinse izlemesi hayli keyifli, oyun hakimiyeti de oldukça güçlü bir destek diyebilirim.

Taşıyıcı ormancı k0u ile birlikte harika oyunlar yapabilecek bir orta koridor. Ligin en iyi alt koridoru ve en önemlisi tecrübenin yanı sıra takım ruhu aşılama konusunda tam bir sağlıkçı Prof. Dr. Thaldrin.

Tüm oyuncuları tek tek açıklamak gerekirse: Thaldrin takım için tamamlayıcı isim, takım kompozisyonunda ne eksikse onu kapatabilir. Wisdom mevsim boyunca iyi performans gösteren tek ormancı bana göre. Frozen gibi bir yeteneği, bir tecrübeyi takıma almamak olmazdı. Frozen’ın yanına diğer taşıyıcı olarak Zeitnot’u koydum. Son olarak desteğim ne yapması gerektiğini çok iyi bilen Mocha oldu.

Herkesin koridorunu rahatça kazandığı, ormancının tek işinin rakip ormancıyı rahatsız etmek olduğu bir dünya hayal ediyorum. Beşlimi de buna göre seçtim.

Kazanan koridorlar. Bu beşli kendi rollerinde rakibi domine etmek, avantajını büyütmek konusunda belki de ligin en iyileri. Alt ve üst koridorun agresifliğini de orta koridor ve orman büyük ölçüde dengeliyor.

Her pozisyonda birden fazla çok iyi aday var. Net bir seçim yapmak çok zor. Misal Hioss, Stomaged, Naehyun, Ruve Sama ve Zergsting de verebilirdim ama sonuçta çok az farklarla bu beş ismi seçtim.Beşlimi yaratırken herkesin birbirini dengelemesi gerekecek şekilde seçimler yaptım. Marshall ve Frozen hem agresif hem pasif oynayabilen, sınırını bilen oyuncular, Ruve Sama ve Zergsting rakibin üzerine uçarken ligin en iyi karşı baskıncısı ve doğru zamanda doğru yerde olmanın kitabını yazan Stomaged’in tüm bu agresiflikleri iyi bir sonuca bağlayacağını düşünüyorum.
Zaten hem Marshall hem de Stomaged çok iyi Rumble oyuncuları; bu beşlide “Dengeleyici” sıkıntısı yaşanmaz.

Takımına en çok katkı sağlayan ve gerektiği zaman ön plana çıkan oyunculardan seçtiğim beşlim bu şekilde. Bu isimleri seçmemin bir diğer nedeniyse tüm bu oyuncuların sorumluluk alıp gerektiği yerde takımını atağa kaldırabilme yeteneğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.