Kapat

Counter Strike : Global Offensive Hakkında İlginç Bilgiler

Anasayfa
CS:GO Counter Strike : Global Offensive Hakkında İlginç Bilgiler

Selam arkadaşlar CS:GO hakkında tabi kide bildiğiniz bilgiler vardır , peki ya bilmedikleriniz… Biz de bugün bu bilgileri sizinle paylaşmak istedik…

1- Savaş Haritaları Oyuncular Tarafından Oluşturulmuştur 

     Counter Terrorist ve Terrorist (Anti Terör Timi ve Teröristler) ekipleri arasındaki mücadeleyi konu alan yapım için Le ve Cliffe sadece bir tane harita hazırlamıştır. Oyunun betası oyuncuların beğenisine sunulduktan sonra aşırı ilgi görmüş ve bu durum Valve’in de dikkatini çekmişti.

Counter-Strike-Global-Offensive1-1024x576

    Lee ve Cliffe oyuncuların ilgisi üzerine yeni haritalar yapmak için kolları sıvamış fakat buna hiç gerek kalmamıştır. Oyuncular kendi yaptıkları haritaları Lee ve Cliff’e göndererek oyuna eklemesini sağlamış ve böylece Counter Strike’nşn harita sayısı bir anda 100’lü rakamlara ulaşmıştır.

2- Counter Strike’daki BOT İsimleri Nereden Geliyor?

   Counter Strike’te bulunan tüm botlar, oyunun gelişimine katkı sağlamış olan insanların isimleridir. Örneğin oyundaki en güçlü iki bot (bu botlara halk arasında 100’lük olarak hitap ederiz) oyunun yapımcıları Le ve Cliffe’in isimlerini taşımaktadır. Bu botlardan birisi T takımında, diğeri ise CT takımında bulunur.

  Valve’in patronu Gabe Newell’ın ismi de CS’de bir bota verilmiştir. Gabeisimli bot, CS’teki en güçlü 3. bottur.

maxresdefault

3- CS:GO Haritalarındaki Grafitilerin Anlamı Nedir ?

   Counter Strike’ta pek çok haritada duvarlarda ya da çevredeki nesnelerin üzerinde bazı isim ve benzeri şeyler yazar. İlk bakışta oyunla anlamsız ya da alakasız gibi görünse de tüm bu yazıların bir anlamı vardır.

  Birçok haritada, o haritayı yapan kişinin kullandığı takma isme yer verilmiştir. Bu isim bazen bir duvarda, bazen bir arabada, bazen de duvara tutuşturulmuş bir kağıdın üzerinde yazabilir.

dust2-goose

  Örneğin Counter Strike’ın yapımcılarından Minh Le’nin takma ismi olan “Gooseman” Dust 2 haritasında duvarda yazan isimlerden birisidir.

   Dust 2’de bombanın kurulduğu A bölgesinin arka kısmında, duvarda büyük harflerle “Goose” yazmaktadır. Bu yazının Minh Le’yi sembolize ettiği Valvetarafından da doğrulanmıştır.

4- Counter Strike’ta değişmeyen tek şey!

  İlk olarak 1999 yılında yayınlanan Counter Strike’te aradan geçen yaklaşık16 senelik süre içerisinde pek çok değişikliğe gidilmiştir.

   Haritaların modellemelerinden, silah tasarımlarına varana kadar birçok değişikliğin yaşandığı oyunda değişmeyen tek birşey vardır.

terrorist-wins

   Counter Strike tarihi boyunca değişmeyen tek şey, raund sonlarında çıkan “Terrorist Win” ya da “Counter Terrorist Win” ibaresidir. Oyunda bu iki ses haricindeki tüm ses kayıtları elden geçirilmiş, yenilenmiş fakat bu iki ses kaydına dokunulmamıştır.

5- Oyun Yüzünden Ölmek !!!

   Şimdi ise çok daha ilginç bir şeyden bahsedeceğiz. Oyunda sizi sinirlendiren birini, gerçek hayatta öldürmek?

    2010 yılında Fransa‘da bir oyuncu, Counter Strike oynarken katıldığı bir maçta, diğer oyuncuyla tartışıyor ki bu günümüzde maalesef Counter Strike Global Offensive‘de neredeyse her oyunda meydana geliyor. Bunun üzerine birbirlerine bıçakla saldırıyorlar ve ilk oyuncu bıçaklanarak ölüyor.

    Bu olaya aşırı derecede sinirlenen adam, tam 7 ay boyunca kendisini bıçaklayan kişiyi bulmak için çalışıyor ve sonunda izini buluyor.   Nerede yaşadığını öğrendikten sonra, evinin önünde pusuya yatıp, kapı açılınca elinde bıçakla üzerine atlıyor. Karşıda ki kişi şanslı ki bıçak kalbini sadece birkaç santimetre ile sıyırıyor, ölümden dönüyor.

   Bir oyun ve 7 ay o öfke, sinir. Hayat gerçekten çok ilginç…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.