Kapat

Counter Strike Silah Kullanma Teknikleri

Anasayfa
CS:GO Counter Strike Silah Kullanma Teknikleri

   Neredeyse herkesin bildiği Counter Strike oyun serisi 1999 yılından beri en iyi aksiyon oyunu olma özelliğini sürdürüyor.

       Bildiğiniz gibi çeşitli silahlar ve her silahın kendine özgü özellikleri ve kullanımı vardır. Ben de sizlere bu yazıda bu silahları nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıcam. Bu sayede çok daha iyi performanslar gösterebilirsiniz.

AK-47

v_ak47_stat_csgo

    Belkide CS GO silahları arasında kullanımı en zor ve tecrübe gerektiren AK-47 diyebiliriz. Herhangi bir dürbünü olmamasına rağmen uzak menzildeki düşmana doğru kullanımda tek atmak kaçınılmaz. Genellikle AK-47’ye uzak olan insanlar silahı aldıklarında düşmanı taramaya çalışır. AK-47 üstadları ise rakibe tek tek sıkar. Böylelikle daha sabit ve kesin atışlar yapmam mümkün hale gelir. Yakın mesafeye inildiğinde ise tek tek atmak yerine Spray taktiği olarak bilinen ve fareyi L şeklinde hareket ettirerek tarama yapmak en kesin çözüm. Kısacası AK-47 CS GO tarihinin olmazsa olmaz en çok tercih edilen silahlarından ilkidir.

AUG

w_aug_csgo

    Büyük ve uzak menzil barındıran haritaların en çok tercih edilen silahlarından biride AUG. Rakibi ise SG 553. Dürbünü sayesinde hem uzak menzildeki düşmanları, kolay kullanımı ve stabilitesi ile de yakın menzildeki düşmanları alt etmek mümkün. Fazla sekmeyen AUG ile tek kaldığınızda harikalar çıkartmanız mümkün. Özellikle bende ayrı yeri olan AUG ile çok düşman beli kırdığım doğrudur. Benim ve çoğu CS GO oyuncusunun dürbünlü tarafında vazgeçilmezlerindendir. AUG ve SG-553 kullanırken eğer rakibiniz uzakta ise yapmanız gereken şey dürbününüzü açıp rakibin üst bölgesini hedefleyip tek tek sıkmanızdır eğer tarayarak sıkmayı denerseniz başarısız olma ihtimaliniz çok yüksek eğer rakibiniz yakında ise dürbün açmayın çünkü bu sizin görüşünüzü daraltır.

P90

v_p90_stat_csgo

    Profesyonel ellerde harika işler çıkartılabilen P90 ile seri ve düzgün atış yaparak katliam yaratmak çok kolay. Yakın mesafede rakibin üstüne doğru atak yapılacaksa, 50 mermi kapasitesi ile P90 vazgeçilmez bir seçenek.P90’ın sekme sıkıntısı yoktur ama bu yok anlamına gelmez!!! Shift tuşuna basarak taramaya çalışırsanız rakibinizi çok rahat alabilirsiniz. P90 oyunun en kolay silahlarından biridir hatta bu yüzden genelde bu silahı alanlara Noob lakabı takılır.

M4A1-S

w_m4a1_silenced_csgo

  Counter tarafında AK-47’nin rakibi olan silah desek doğru olmaz. Keleşe göre kullanımı daha basit olup yine uzun menzil ve yakın menzilde düşman öldürmek için sorunsuz bir silahtır. Uzağa tek tek sıkarken, yakın menzile tarama yöntemi yapılabilir.

 

Deagle

v_deagle_stat_csgo

   Efsanevi CS 1.6 döneminin miraslarından Deagle ile listemiz devam ediyor. Tabanca kategorisinde olmasına rağmen uzak menzildeki düşmana karşı bile oldukça etkili olan silah yakın menzilde ise attırdığı teklerle ünlü. Deagle’ı kullanırken en dikkat edilmesi gereken husus fazla hareket etmemek ve olabildiğince sakin ve sabit atışlar yapmak.

 

Tec-9

w_tec-9_csgp

    Uygun fiyatıyla hemen herkesin hayat kurtarıcısı olan Tec 9 en büyük vazgeçilmezlerden. Karakterimiz hareketliylen bile seri ve keskin atışlar yapmaya yarayan silahı kullanmak için AIM konusunda çokta iyi olmanıza gerek yok. Eğer AIM’iniz iyi ise hareket ederken seri bir şekilde ateş edebilirsiniz fakat AIM’iniz iyi değilse çok hareket etmeden seri ateş etmenizi öneririm.

USP-S

w_usp-s_silenced_csgo

    Varsayılan bir silah gözüyle bakılmaması gereken ve oyunun demirbaşlarından olan USP-S’e geldi sıra. Düşmana seri ve tek atışlarla katliam yapabildiğimiz tabancanın uygun fiyatıda bizleri mutlu eden diğer etken. Daha sabit atışlar yapabilmek adına ucuna susturucu takmak taktiksel açıdan güzel bir hareket. Bedelsiz olarak elimizde bulunan USP-S vazgeçilmezlerimizden. USP-S çok sekmez fakat mermi sayısı azdır ama eğer AIM’inize güveniyorsanız tam sizin için bir silahtır. Rakibinizi çok hareket etmeden seri bir şekilde sıkmanızı öneririm.

AWPcs_awp

  Sıra geldi büyük efsaneye yani AWP’ye. Bir başka deyişle Sniper’a. Çift yakınlaştırma destekli dürbünü ve 12.7 mm kalibreli etkin mermileri ile düşmanlara tek seferlik bir acı çektirmek mümkün. Çelik yeleği olmayan ve arka arkaya dizilmiş birden fazla düşmanı bile doğru bir vuruşla katletmek mümkün. Yavaş şarjör yenileme handikapına karşı mutlaka tabanca hazırda tutulmalı. Genellikle Camper tarzı yani pusan oyuncu tarzına hitap eden silahı bir çok profesyonel oyuncu gezgin halde bile usta şekilde kullanabiliyor. Ateş esnasında çıkarttığı ses için bile tercih edilebilir. Tam bir efsane! AWP kullanırken kesinlikle hareket etmeyin aksi halde nişan almanız neredeyse imkansız hale gelecektir. Eğer rakibiniz çok yakınızda ise direkt olarak tabancanızı çekip ateş etmenizi öneririm …

SCAR-20w_scar20    Bir diğer Noob silahı olarak adlandırılabilecek silah ise SCAR-20 yani Oto AWP’dir. Öylesine güçlüdür ki bazı oyunlarda ortaklaşa verilen kararla bu silahın alınması yasaklanır. Çok güçlü bir silah olduğu için alan kişilerle dalga geçilir ve kızılır. Eğer rakip takımdan birisinde varsa ve iyi oynuyorsa gerçekten oyundan bezmenize sebep olur. 20 mermi kapasitesi ile normal AWP gibi doldur boşalt yapmaya gerek kalmadan peşi sıra düşmana ateş etmek kolaydır. Böylelikle ardarda ve seri düşman öldürmek mümkün hale geliyor. SCAR-20’de AWP gibi hareket etmeden ateş edin aksi halde nişan almanız neredeyse imkansız hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.