Kapat

Efsanevisiz Goblin Fıçısı & Domuz Binicisi destesi – 11.ARENA DESTESİ

Anasayfa
Clash Royale Efsanevisiz Goblin Fıçısı & Domuz Binicisi destesi – 11.ARENA DESTESİ

Efsanevi kart olmayan desteler paylaşmaya bir süre daha devam edeceğim. Bu desteler özellikle oyuna para yatırmamış olan oyuncular tarafından sıkça tercih edilmektedir. Domuz Binicisi ile Goblin Fıçısı üzerine kurulmuş olan bu deste orta sıradaki arenalarda işini fazlasıyla kolaylaştıracak bir destedir.

Bu deste saldırı, savunma, karşı saldırı ve kartların birbiriyle sinerjisi açısından sorunsuz bir destedir. Destede özellikle saldırı ve savunma konusunda birbirine alternatif olacak çeşitli kartların bulunması büyük bir avantajdır. Destenin bir diğer avantajı ise oyundaki hemen hemen pek çok saldırı kartına karşılık verebilecek nitelikte kartlara sahip olmasıdır.

Efsanevisiz Goblin Fıçısı & Domuz Binicisi

Domuz Binicisi: Domuz Binicisi kartı için çok bir şey söylemeye gerek yok aslında. Bu kart doğrudan binaları hedef alır ve diğer birliklerin aksine biraz hızlıdır. Rakibi hazırlıksız yakalamayı başardığın an bu kartı gönderip tek başına kuleye yoğun miktarda hasar verebilirsin.

Goblin Fıçısı: Goblin Fıçısı kartı orta seviye arenalarda rakipsizdir. Bunun temel sebebi Tomruk gibi bir kartın henüz kullanılamaması ve Çarpma büyüsünü seviyesini çok yükselten oyuncuların fazla bulunmamasıdır. Goblin Fıçısı kartını rakip kuleye her gönderdiğinde hasar verebilir ve rakibi savunma yapmak zorunda bırakabilirsin.

Silahşor: Silahşor savunma konusunda sana yardımcı olacak iyi bir karttır. Aynı zamanda karşı saldırı konusunda fazlasıyla işe yarar bir karttır. Bu kartı yok yere elinden çıkartmak zorunda kalırsan eğer büyük olasılıkla oyunu kaybetmiş olursun çünkü savunmanın garantisi durumunda olduğunu unutmamalısın.

İskelet Ordusu: İskelet Ordusu kartını kullanabilmek için pek çok alternatifin olacaktır. Tek yapman gereken bu kartı alan hasarı veren birliklerden ve hava birliklerinden uzak tutmaktır. Bunu başardığın sürece pek çok kara birliğine karşı savunma yapmayı başarabilirsin.

Ateş Ruhları: Ateş Ruhları kartını kullanmak için sayısız fırsatın olacaktır. Bu kart aslında anlık bir refleks kartıdır. Doğru zamanda kullanıldığı zaman Minyon Sürüsü gibi kullanım bedeli yüksek kartları etkisiz bırakmayı başarabilirsin. Bazı durumlarda rakibin yönünü değiştirmek veya Domuz Binicisi kartına eşlik etmek için yine bu karttan faydalanabilirsin.

Felaket Kulesi: Felaket Kulesi destenin savunma binasıdır. Canı ortalamadan biraz yüksek olan ve zaman içerisinde verdiği hasarı yükselten bu karttan faydalanırken rakibin kullandığı kartlara dikkat etmelisin. Canı fazla olan birliklere karşı etkili olduğu doğrudur ama onlar dışında kalan pek çok birliğe karşı avantajsız bir bina kartıdır.

Alev Topu: Alev Topu destenin ilk büyü kartıdır. Bu karta ihtiyaç duyacak olmanın sebebi ise sana oyun kazandıracak olan iki kartı etkisiz bırakabilecek kartları anında ortadan kaldırabilmek içindir. Rakip Büyücü kullandığında hemen bu kartı kullanarak ona cevap vermeyi düşünmelisin çünkü stratejini sekteye uğratabilecek birliklerden birisidir.

Çarpma: Çarpma büyü kartının destede yer almasının en güzel yanı kısa süreliğine bile olsa rakibi durdurabilecek bir büyü kartı avantajına sahip olmandır. Bu kart ile pek çok birliği kısa süreliğine durdurabilir ve yeni hamlelerine fırsat tanıyabilirsin. Ayrıca rakipte Prens gibi hızlanarak saldırı yapabilen kartları durdurmak istiyorsan yine bu büyü kartından yararlanmayı düşünebilirsin.

Genel nitelikler açısından oldukça iyi olan bu destenin en büyük dezavantajı ise iş bitirici taktiğini uygulamayacak olmandır. Geriden bir birlik kullanıp ardından onun arkasını doldurabilecek stratejiler bu destede işe yaramaz. Bunun yerine rakibin en düşük iksir kullanımıyla durdurmalı ve ardından karşı saldırıya geçmeyi düşünmelisin, destenin kullanım biçimi bu şekildedir. Desteyi beğendiysen düşüncelerini yorum yaparak dile getirebilir veya varsa sorularını yine yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.