Kapat

Eski 1. den Darius Rehberi :)

Anasayfa
Rehberler Eski 1. den Darius Rehberi :)

Sa Arkadaşlar 🙂 (Selam Vermeden Giriş Yapmamak Lazım Dimi) 🙂

(Şimdi Gelelim Armutun , Elma`nın Kiraz`ın Neyin Faydalarıydı la unuttum 😀 Neyse ondan işte xd)

(ÖNEMLİ BU KISIM) İlk Önce Ne yapıyoruz Biliyormusunuz Her Oyuncunun Kendine Özel Bir Rün Sayfası vardır + Kabiliyet Ama Bunları Buraya Ekleme`nin Bir anlamı yok Şurda 3 gün Sonra Sezon Bitiyor Rünler ve Kabiliyetler GG Oluyor ve Sıfır Tertemiz Erkek Eli Değmemiş Bir hesap gibi Oyunu Oynayacağız O yüzden bu Kısmı Atlıyorum Ama Siz yine de Okuyun Diye UZUN UZUN YAZIYORUM xD (Piçlik Yapmayı Severim 😀 )

Şimdi Şu Konu da Bir Anlaşalım Ne Kadar İyi Olursanız Olun Fark Etmez Şuan ki Meta da Bodoslama Darius Seçemezsiniz Bu Yüksek Elo da Geçerli 🙂 Plat ve Alt liglerin de Kafa Atın Açık Kaldığı Anda Çünkü Oradakiler Darius dan korkuyor ve nasıl karşısında Nasıl Oynayacaklarını Bilmiyorlar 🙂

Başlangıç Çok Uzun Oldu Biliyorum Artık Başlayalım 🙂

Karşımız da Ne olacağını bilemeyiz Ama Durumlara Göre Başlangıç İtemlerini Yazayım Buraya.Şimdi Karşımız da Rahat Bir Lane Safası Duruyorsa Nasıl Desem Böyle Galio , Poppy Vb Tank ve Oyun Başında Hasarı Olmayan Şeyler Direk Musibet İksirini Cebine koyuyorsun ve Dos Doğru Hatta Tıpış Tıpış Top`a Çıkıyorsun 🙂 2. Bir Seçeneğimiz de var DORAN KALKANI WWWOOOWWW Bu item`i Alıyorsak Bilmelisiniz ki O Lane de Safe Kalacağız 🙂 Ve bunu Kime Karşı yapabiliriz Darius`un Güçsüz olduğu ve Lane`yi Küçük bir hata ile kaybedip bir daha alamadığı 2 Karakter Vardır (Riven ve Fiora) Bu 2li ye Karşı Çok Dikkatli Oynamak Zorundasın Küçük Bir Hata Bütün Bir Maçın Gitmesi Denilebilir. Çünkü Kastıkların da Durdurulamaz Birşey Dönüşüyorlar… Bu 2li ye Karşı Kesinlikle Kalkan başlayıp Safe Oynayıp Jungle`ı Bekliyoruz.

 

 

Agresif Bir Lane Safası Mı Geçiriyoruz Ozaman Şunu Yapıyorsun Şimdi İlk 6 Minyon da 2 Lvl olunmuyor Bunu herkes bilir 1 Lvl da Bile Agresif Oynayıp oynayıp o 7. minyon için çabalıyorsun adam akıllıysa 2 lvl üstünlüğünü alacağını bildiği için geri de durur ve farm kaçırır ama değilse 2 lvl üstünlüğünü ele aldığında yanında olur ve tüm Hasarına Kafa atmak zorunda kalır bu şekilde büyük ihtimalle Flash`ını ALırsın.

Şimdi Agresif Bir Lane Safasın da Q İle Başlıyoruz Direk Farmlar Geldiğin de Q Sallıyoruz Farm Kaçırmak başta önemli değil çünkü amaç 2 lvl olmak. Q yu sallarken Hem Farmlara Hemde Adama Vurursanız demeyin Keyfinize Uff Uff Çok süper bir başlangıç yapmışsınızdır. Adam dan Önce 2lvl Üstünlüğünü Aldığınız Anda Direk üstüne gidin q ile ama dışı ile vurmaya özen gösterin Şimdi Q yu salladık Sonra düz vurun 1-2 kere ve E Açıp E ile Çekin 1 kere daha vurun zaten adam akıllı ise 5 Yük olmadan flashını atar ama değilse 5 yük olur hatta kill alma şansınız bile olur En kötü dediğim gibi Flash`ını Alırsınız. Pasif Bir Lane Safasını anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum Çünkü adı üstün de PASİF Geç Kule altında farm yap kardeşim Bunu da ben söylemiyim. 10 Farm Geri Düş Önemli Değil Yeterki Yok edilme o lane de.

Şimdi Lane de Ve Tf de neler yapmanız gerektiğini Anlatacağım. Lane İle Başlıyorum….

Takaslara Q İle Giriş Yapın Ama Bodoslama üstüne giderek değil. Q ya basın ve Sol Çapraza doğru ve ya Sağ Çapraza Doğru Gidin ki Adam Sizin içinize Girmeye çalışırsa Q nun içine Girme şansı azalsın Daha Sonra Düz vuruyoruz Etti 2 Stack W vuruyoruz Adam yavaşlıyor Kurtarın BENİ AMK Diye bağırıyor Tekrar Düz vuruyoruz ve Etti 4 Stack Flash mı attı devamın da adam eğer kule altında değilse ve Menzil daha varsa sizde flash atın ve E ile Çekin Sonra bir düz vuruş daha ve 5 STACK BABYY Ölmeyeceğini bilseniz de o Ultiyi Vurun Kafasına Yada Öldürmek istiyorsanız 1 kere daha düz vuruş atın ve Öyle Ulti atın O Adam ölmese de Her Türlü Base Atmak zorunda ve Bu da demektir ki Farm kaçırıcak ve Kulesi Hasar Görücek. Tabi Bu dediklerim oyun başların 6-7. Seviyeler de geçerli 😀 Gidip bunu 15. seviye de bir tank a yaparsanız muhtemelen 3k canı varsa 1 k felan kalır ve ölmez 😛 ….

Şimdi Tf  De Yapmanız Gereken Şeyi Söylüyorum 2 Seçenek var..

  1. Seçenek Orta Seviye Kasmışsınız dır Araya girip Tanklayacak Potansiyeliniz Yoktur Adc Nin yanında Durun ve Karşı Takımın Jungle`ını yada Top Lane Oyuncusunu Bekleyin ve Ondan Stack Biriktirin StackLi Bir Darius Orta seviye kasma durumun dan Full Kasmışa dönüyor 🙂 O 5 Stack`i aldıktan sonra ya Önünüz deki Adama yoğunlaşın Yada Taşıyıcılara Yönelin Zaten Düz vurup Ulti atsanız yarı can alıcaksınız Her Türlü.
  2. Seçenek Bu seçenek de çok da kassanız az da kassanız fark etmez Karşı Takımın En Kırılganına dalıyorsunuz En büyük Örnek Support Olabilir Tank bir support Değildir Böyle Janna gibi Lulu Gibi Sona Gibi kırılgandır Direk ona Focus atarsanız Herşeyi kendine basmak zorunda kalır he basmazsa Siz onu yok edersiniz ve Karşı Takım Supsuz Tf Yapmak zorunda Kalır. Şöyle Birşey De olabilir Siz Sup A Dalarken Takım size Döner Ozaman Sizin Takım AÇık bulup Taşıyıcılara Focus Atar Yani Her türlü Bu pozisyon da avantajlısınız…

Şimdi İtem Dizilimine Geçelim. Fix İtemimiz Karabalta`dır Bu İtemi ALmak Zorundayız. Lane Safasına Göre Anlatayım Karşın da Ad ve Dürten Bir Şampiyon Varsa Base Atar Atmaz Ninja Tabisini Çekiyoruz he olur da Lane de önce olursun Direk Karabalta ya gidebilirsin. Bir de Şu var Karşında Ad Bir Karakter olsa da Karşı da çok fazla CC varsa Merkür Zorunludur.

Şimdi Karabalta Fix Demiştik Karşı Takıma Göre İTem Dizilimlerini Yazıcam.

KaraBalta , Görkemli Zafer , Ruh Gömleği Or Değişken Miğfer (Bu Karşı Takımın Eritmesine Göre Değişir) , Randuin`in Alameti , Warmong ve Çizme (Ninja Tabisi Or Merkür Karşıya Göre ALırsınız.)

(İtem Dizilimin den anlayacağınız üzere Bu Karşı Takımın Ad Yoğunluklu ve Sadece Midlerinin Ap olduğu bir dizilim Şimdi Bir de Tam Tersini Yapalım)…

KaraBalta , Ruh Gömleği , Ölü Adamın zırhı Or Randuin`in ALameti , Gargoyl Taşzırhı , Warmong ve Kesinlikle Merkür. (3. ve Son Olarak da Aşırı önde olduğunuz Bir Maçta Hasarı Olan Ama Az buçuk tanklığı olan bir Build yazacağım)..

KaraBalta , Sterak , Haşmetli Hydra , Koruyucu Melek , Ölümün Dansı ve Çizme Olarak da Ninja Tabisi yada Merkür Her Zaman ki gibi. (Bu Build `i Yapıyorsanız Bilin ki ÇAbuk Erirsiniz ama yakaladığınızı yok edersiniz Kimse Koruyamaz Düşük elolar da çok etkili olur bu build Ama unutmayın ki Çok önde olmanız gerek)…

Ben den bu kadar arkadaşlar Elim de yoruldu zaten 😀 Kendinize İyi Bakın Beğendiyseniz Devamını İsterseniz Elim den geleni yapamaya çalışacağım….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.