Kapat

Evelynn Rehberi

Anasayfa
Rehberler Evelynn Rehberi

EVELYNN |REHBER

Selamlar herkese! Bu rehberde Evelynn’i konu alacağım 🙂 Nasıl oynamanız gerektiğini,oyun stillerini ve buildleri burada bulabilirsiniz 🙂 

Image result for evelynn demon shade form

Yetenek Kullanımı:

Evelynn’in yeteneklerini az çok herkes biliyordur diye düşünüyorum o yüzden sadece kullanım alanlarını anlatacağım.

Q Yeteneği:

Ana hasar kaynağınızdır bu yeteneğiniz.Koridorlarda miniyonların üzerinde kullanıp,rahat altın kazanabilirsiniz.Jungle dönerken özellikle Keskingagalarda çok iş yapar.Takım savaşlarında rakibin kilit oyuncusuna yeteneğin ilk kullanımını tutturursanız,takımınız ile birlikte o rakibi rahatça kesebilirsiniz.

W Yeteneği:

Koridor aşamasında pek bir işe yaramaz bu yetenek çünkü rakip sizden uzak kalarak bu yeteneği kullanmanızı engelleyebilir.Fakat ormancı rolünde iken koridor baskınlarında çok iş yapar.Bu yeteneği Ejderha,Baron Nashor,Vadi’nin Alameti’ni çalmakta veya takım savaşlarında ADC’yi çıkarmak için kullanmanızı tavsiye ederim.

E Yeteneği:

Koridor aşamasındaki en işlevli yeteneklerinizden birisidir.Kaçırabileceğiniz miniyonları rahatça kesebilirsiniz.Gölge formuna girdikten sonra güçlenen bu yetenek koridor baskınlarında rakibi takip etme potansiyelinizi oluşturur.

R Yeteneği:

Kaçma ve canı az olan rakipleri alt etmek için ideal bir yetenektir.Bu yeteneği en sona saklamanızı öneririm çünkü %30 can altındaki rakiplere karşı büyük bir hasar artışı kazanıyor.Bu yetenek takım savaşlarında,savaşın gidişatını değiştirecektir.

Pasif:

Koridor aşamasında canınızı fazla tutar ve rakibin beynini yakarsınız.Ormanda oynarken koridor baskınlarını sessizce ve gizli yapabilir,gizli halde iken ormanı totemleyip görüş avantajı sağlayabilirsiniz.

Image result for evelynn demon shade form

Oyun Stili:

Evelynn oynarken gizlilik ve anlık hasar üzerine oynamanız gerekir(İstisnalar olabilir :D).Pasifinizin gizlilik avantajını koridor baskınları ve takım savaşları için kullanmalısınız.Takım savaşlarında rakiplerin arkasında olmalısınız ve savaşlara sonradan katılmalısınız.Aynı şekilde koridor baskınlarında da rakiplerin arkasından yaklaşıp W yeteneğinizi bıraktıktan sonra saldırmanız gerekir.Ama gizlilik bana göre değil , alavere dalavere diyorsanız tank eşyaları çıkmanızı öneririm.

Buildler:

Buildi yukarıdaki gibi öneririm(Luden yerine Sinsi Pala:Efsun tercih edin eğer late’e kadar uzar ise Luden’e çevirin)

Q Yeteneğinizi güçlendirecek olan Luden patladıktan sonra rakibe E ile saldırın sonra Lich Boğan’dan gelen normal saldırı hasar artışını kullanın.Eğer canınız az ise rakiplere hasar vermeye çalışın ki Hextech Silahkılıç sizi kurtarsın 😀 Normal saldırıdan sonra Silahkılıç’ı kullanmayı unutmayın ki onun yavaşlatması ile Rylai’nin yavaşlatması rakipleri kanser etsin 😀 Warmong takım savaşlarında uzun süre dayanmanızı ve pasifiniz ile büyük bir can yenilemesi sağlayacaktır.Gezgin çizmesi ise gizli halde iken hızlı hareket edip mesafe kapatmada ya da baskınlarda işinize yarayacaktır

Rün olarak ise bunları kullanın derim.Elektrik Ver’in hasar avantajını Ani Darbe’nin ise zırh deşme avantajı koridor baskınlarında baya iş yapacaktır.

EVELYNN |REHBER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.