Kapat

İngilizcenizi Oyun Dünyası ile Geliştirin

Anasayfa
Haberler İngilizcenizi Oyun Dünyası ile Geliştirin

İngilizcenizi Oyun Dünyası ile Geliştirin

Oyunlar sıradan giden hayatımızı renk katan eğlenceli zaman dilimleri olarak tanımlanabilir. Çocukların bu konuda daha şanslı olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Çocukluk yıllarında ilk öğrenme aracı olarak kullandığımız oyunlar, yaş ilerledikçe yetişkinler için kendilerini iyi hissettikleri bir liman olabiliyor. Oyunları farklı kategorilere ayırmak mümkün olabilir. Kategorilere ayrılabilen bu oyunları ve İngilizce karşılıklarını http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-oyun-isimleri/ adresi içerisinde bulabilirsiniz.

Oyunların İngilizce isimlerine baktığınız zaman Türkçe karşılıkları anımsattıkları da görülebilir. Oyunlar içerisinde masa oyunları 7’den 70’e her yaştan bireyin keyifli oynayabileceği seçenekler olmaktadır. Satranç- chess- gibi oyunlar daha çok zeka gerektirmekte ve belirli bir pratiğin yanında etkin bir strateji de oyunda galip gelebilmek için oldukça önemlidir. Bunun yanında masa oyunları içerisinde poker- poker-, Dama- game of checkers-, kelime oyunu- Word game gibi oyunlarda yer alıyor.

 Çocuk oyunları ise çok daha keyifli olanlarıdır. Yaşınız ne olursa olsun saklambaç- hide and seek-, yakalamaca –touch-, birdirbir – leapfrog-  gibi oyunlarla anında çocukluğunuza dönebilirsiniz. Kelimelerin İngilizce telaffuzlarında bazılarının anlam olarak birkaç kelimeyi karşıladığını görebilirsiniz. İngilizce de kelime ezberi yaparken pratik çok önemli olmaktadır. Bu oyunları oynarken İngilizcelerini kullanmak daha etkin bir pratik çalışması olabilir. Pratiğe dayalı dil eğitimi ile yeni bir sistem getiren konuşarak öğren içerisinde sürekli pratik yaparak çok daha eğlenceli bir şekilde dil eğitimi alabilirsiniz.

Site üzerinde bulacağınız blog içerisinde de dil eğitiminde gerekli tüm pratik bilgilere en keyifli anlatımlarla ulaşabilirsiniz. Oyunlar içerisinde kelime öğrenirken de en çok üzerinde duracağınız kategori şüphesiz bilgisayar oyunları olacaktır. Oynamaktan keyif aldığınız bilgisayar oyunlarının İngilizce kullanımlarını öğrenmek, hatta oyunların içlerinde de İngilizce komutlarla oynamak, dil eğitiminize önemli bir katkı sağlayacaktır. Site üzerinden oldukça geniş kapasiteye sahip sözlük kullanımlarına ulaşmanızda mümkün olacaktır. Bu alanda weeding ne demek araştırmalarınızda kelimenin anlamını öğrenmenin yanında kelimenin telaffuzunu da dinleyebilirsiniz. Kelime benzeri terimler ve kullanımları hakkında da bilgiler alabilirsiniz. Özellikle bilgisayar oyun kültürüne biraz hakim iseniz, oynadığınız oyunları İngilizce terimler kullanarak oynamak çok önemli avantajlar sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.