Kapat

Kasırgalı ve Roketli Goblin Fıçısı yemleme destesi – 9.ARENA DESTESİ

Anasayfa
Clash Royale Kasırgalı ve Roketli Goblin Fıçısı yemleme destesi – 9.ARENA DESTESİ

Prenses ve Goblin Çetesi kombinasyonunu Goblin Fıçısı ile bir araya getirildiğinde iyi bir yemleme destesi oluşturulmaktadır. Bu kombinasyonu daha farklı hale getirerek onları Kasırga ve Roket büyü kartlarıyla desteklemeyi başarabilirsin. Bu deste arena mücadeleleri dahil olmak üzere turnuva standartlarına uygun bir deste olduğundan onu çeşitli turnuvalar ve etkinliklerde kullanabilirsin.

Bu Goblin Fıçısı destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı Golem ve Lav Tazısı gibi canı yüksek olan kartlara karşı sıkıntı yaşamasıdır. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

Oyuna Eklemek anında için tıkla : Kasırgalı ve Roketli Goblin Fıçısı

Goblin Fıçısı: Bu kart hakkında bilmen gereken en önemli şey onun karşılıksız bırakılamayacak olmasıdır. Rakibin bu karta karşılık vermediği zaman kendisini zor durumda bulabilir çünkü bu fıçıdan çıkan Goblinler rakip kuleye epey yüksek miktarda hasar verebilirler. Bunu sağlamak için elinde yer alan sürü halindeki diğer birçok kart ile rakibi kandırmaya çalışmalısın.

Kasırga: Savunmaya yönelik büyü kartıdır. Bu kartı kullanarak hem zaman kazanabilir hem de Prenses gibi alan hasarı veren kartlardan yararlanarak rakibinin birliklerine olabildiğince hasar vermeyi başarabilirsin. Bu sayede savunmayı güçlü bir şekilde gerçekleştirebilir ve rakibin hamle seçeneklerini kısıtlamayı başarabilirsin.

Roket: Oldukça güçlü olan bu büyü kartını sadece 3-4 defa kullanarak dahi rakip kuleleri yıkmayı başarabilirsin. Önemli olan bu kartı kullanabilmek için uygun zamanı bulabilmektir. Eğer rakip kulenin canını epey azaltmayı başarmış durumdaysan oyunun bitimine yakın bu kartı kullanarak rakibine fırsat tanımadan oyunu kazanabilirsin.

Prenses: Alan hasarı vermesi ve epey uzaktan saldırı gerçekleştirmesi sayesinde eşsiz savunma yapabilmektedir. Eğer rakibin bu kartı engelleyebilecek bir hamle yapmazsa Prenses sürekli aktif kalacağından çok büyük sıkıntı yaşayabilir. Rakibin büyü kartı kullanıp bu kartı ortadan kaldırdığında elindeki diğer kartları güvenli bir şekilde kullanabilme şansını elde edersin.

Şövalye: Destenin tank kartıdır. Bu kart sayesinde rakibin karşıdan gelen birliklerini durdurmayı başarabilirsin. Bunun dışında bu kartı elindeki diğer kartları korumak için kulelere yem edebilirsin. Fakat bu önerdiğim bir şey değildir çünkü bunu yaparsan epey savunmasız kalabilirsin.

Goblin Çetesi: Sürü halindeki birlik kartıdır ve en önemlisi yemleme konusunda en ideal karttır. Bu kartı yem olarak kullanman durumunda epey elverişli bir hamle yapmış olursun. Rakibin büyü kartlarını kullandığında hem Prenses hem de Goblin Fıçısı için özgürce hamle yapabilirsin.

Buz Ruhu: Klasik döngü kartıdır. Rakibi yavaşlatabilir veya onu oyalayabilirsin. Bu sayede zaten kullanımı hızlı olan bu desteden ekstra verim alabilmen mümkün hale gelecektir. Buz Ruhu kartıyla çok büyük işler yapamayacak olsan bile savunmada sana güç katacağı kesindir.

Tomruk: Bu kartla ilgili çok fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü kullanımı standarttır. Doğru birlikleri hedefleyerek bu kartı kullandığın sürece herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Rakibin elinde senin gibi bir yemleme destesi varsa ekstra dikkatli olman gerektiğini unutmamalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.