Kapat

Lol Daha Fazla Minyon ( Farm ) Kesme !

Anasayfa
League of Legends Lol Daha Fazla Minyon ( Farm ) Kesme !

Nasıl Daha Fazla Minyon Keserim?

Şampiyonluk aşamasında bir oyuncu, çoğu sihirdarın farmını yükseltebilmesi için küçük bir rehber hazırlamış.

Öncelikle tabi ki insan pratik yaptıkça bir şey öğrenir. Bu mantıkla daha fazla oyun oynamak, minyon sayınızı yükseltmek için yeterli gibi. Ancak normal oyunda çok fazla değişken var. İnsan beyni 2 işi aynı anda düşünerek yapamıyor, bu nedenle minyon kesmeye odaklanmış bir biçimde oynarsanız, performansınızda düşüş yaşayabilirsiniz. Ancak özel oyunlarda rahat rahat minyon kesme alıştırmaları yapabilirsiniz. Özel bir oyun kurun ve ilk 5 dakika boyunca minyon kesmeye çalışın. İlk 5 dakika olmasının sebebi, ilk 5 dakikada saldırı gücünüz düşük olacaktır, yani minyon kesmenin en zor olduğu zamandır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABER : NASIL DAHA FAZLA LİG ATLARIM SORUSUNUN 5 CEVABI BURAYA TIKLAYIN


Neden Minyon Kesmeliyim?

30 dakikalık bir oyun sonunda 150 farmınızın olduğunu düşünün.

Belki de içinizden “Vay be, bu kadar savaşa rağmen iyi minyon kesmişim.” diye düşünüyorsunuz. Ancak aslında öyle değil. Her 30 saniyde bir yeni bir minyon dalgası doğuyor. her 3 minyon dalgasından sonra da 1 tane büyük minyon doğuyor. Minyonlar koridora yaklaşık 2:00 civarında geliyor. Bunları düşünerek küçük bir hesaplama yaparsak, 30. dakikada koridorunuza yaklaşık 355 minyon geliyor. Yani sizin yaptığınız 150 farm aslında çıkan minyonların yarısı bile değil!

Yapmanız Gerekenler

  1. Rünle, kabiliyetle ve normal eşyalar ile bir oyuna girin ve karşınızda biri olmadan minyonların %95’ini kesmeye çalışın. Bu sayede sizi kimse rahatsız etmediği zamanlar rahatça farm yapabileceksiniz. Ayrıca rakip takım sizi bir koridorda tek bıraktığında daha rahat minyon keseceğinizden bu rakip takım için çok kötü bir seçim olacak.
  2. Rünle, kabiliyetle ve normal eşyalar ile bir oyuna girin ve karşınızda biri olmadan minyonların %95’ini kesmeye çalışın. Ancak bu sefer her normal saldırı arasında yürüyün. Son vuruş yaparken minyon vuruşlarından kaçının ve sadece son vuruş için minyonlara vurun. Bu sayede mekaniksel yeteneğiniz artar ve koridorda çok daha güvenli farm yapabilirsiniz.(Menzilli şampiyonlar için normal saldırınız karakterinizden çıktığında yürüyerek normal saldırı animasyonunu bozabilirsiniz.)
  3. Rünle, kabiliyetle, ve normal eşyalar ile bir oyuna girin ve karşınızda biri olmadan minyonların %95’ini kesmeye çalışın. Saldırılar arasında yürümeyi unutmayın. Ancak bu sefer bir minyon dalgasında olabildiğince çok vurarak farm yaparken diğer dalgada olabildiğince az vurarak minyon kesmeye çalışın.  Bu sayede koridoru nasıl ittireceğinizi veya donduracağınızı öğrenmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.