Kapat

Minecraft Hazine Avcıları İçin Güncelleme

Anasayfa
Oyun Minecraft Hazine Avcıları İçin Güncelleme

      Oyun dünyasında büyük başarılar elde etmiş hayatta kalma oyunu Minecraft, yeni gelecek 1.11 güncellemesi ile bizleri zindanda hazine avlamaya davet ediyor.

     Geçtiğimiz hafta Mojang, düzenlediği Minecon fuarında bir sonraki güncellemeye “Keşif” ismini koyacaklarını açıklamıştı. Açıklamanın ardından bugün sundukları erken erişim ile, güncelleme isminin neden “Keşif” olduğunu belli ettiler.

minecraft

      Yeni güncelleme, oyuna başlıca sürebileceğiniz lamalar, keşif yapabileceğiniz zindanlar ve The End’den dönebilmek için kullanabileceğiniz bir kapı ekliyor. Zindanı bulabilmek için ihtiyacınız olan harita, yine yeni eklenen kartograf köylüden satın alınabilmekte. Zindanda yer alan Illager isimli yaratıklar ise düşmanımız konumunda. Güncellemenin bir diğer odağı ise, oyuna eklenecek olan lamalar. Mekanik olarak at, eşek ve katırdan bir farkı olmayan lamalar, aynı şekilde üstüne koyacağınız semer ve sandıklar ile sürülebilmekte.Ayrıca bu lamalar, tükürerek hasar verebiliyor.

     Güncellemenin barındırdığı ekstra özellikleri Mojang’in sayfasından detaylı olarak takip edebilirsiniz. Güncellemenin çıkış tarihi ise henüz belli değil, ancak üstte belirttiğimiz gibi erken erişim sürümünü ücretsiz olarak yükleyerek deneyimleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.