Kapat

Minyon Balon ile Madenci ve Mega Şövalye destesi – 10.ARENA DESTESİ

Anasayfa
Clash Royale Minyon Balon ile Madenci ve Mega Şövalye destesi – 10.ARENA DESTESİ

Balon ve Madenci kombinasyonunu Mega Şövalye ile bir araya getirip bir de aralarına Minyon Sürüsü gibi güçlü bir kartı ekleyerek durdurulması zor bir desteye sahip olabilirsin. Bu kombinasyonu denemek için rakibin elindeki büyü kartlarına fazlasıyla dikkat etmelisin. Bu deste turnuva standartlarına uygun bir deste olduğundan onu çeşitli turnuvalar ve etkinliklerde kullanabilirsin.

Bu Mega Şövalye destesinin işe yaramasını istiyorsan öncelikle elbette destenin nasıl kullanıldığını öğrenmen gerekir. Destenin en önemli dezavantajı savunma potansiyelinin düşük olması ve özellikle Cellat ile Büyücü kartlarına karşı sıkıntı yaşayabilmesidir. Aşağıda bu destede yer alan kartlarla ilgili ufak ipuçlarına yer verdim. Bunları değerlendirerek desteyi kullanıp galibiyet üstüne galibiyet alabilirsin.

HEMEN OYUNA EKLEMEK İÇİN BURAYA TIKLA

Minyon Balon ile Madenci ve Mega Şövalye

Mega Şövalye: Canı son derece yüksek olan bu kart tank olarak görev aldığı destelerde son derece işe yaramaktadır. Tek eksik yanı ise sahip olduğu kullanım bedelinin yüksek olmasıdır. Bu nedenle iksir kazanımının hızlandığı zamanlarda bu kartı kullanıp rakibin üzerine gitmek en doğru seçimdir.

Madenci: Hiçbir şey yapmamış olsan bile sana oyunu kazandırabilecek ilgi çekici bir karttır. Bu karttan yararlanıp sadece savunma yaparak dahi oyun kazanabilirsin. Rakibi çaresiz bırakıp bu kartı sinsice kullanmayı başardığın zaman pek çok galibiyet alabilirsin.

Balon: Oyunun bol bol iksir kazandırdığı zamanlarda bu kartı Mega Şövalye ile bir arada kullanıp fazlasıyla iyi bir kombinasyon oluşturabilirsin. Mega Şövalye binaları oyalarken bu kartı sadece bir kez bile kuleye ulaştırabilmiş olmak senin için yeterli olacaktır. Rakibin elindeki hava birliklerine dikkat ettiğin sürece hiçbir sıkıntı yaşamayacağından emin olabilirsin.

 

Minyon Sürüsü: Kullanım bedeli yüksek olsa bile rakibin uygun hamle şansı kalmadığında son derece etkilidir. Bu kartı durdurmak için büyü kartı kullanmak veya alan hasarı veren güçlü kartlardan yararlanmak gerekir. Rakip bunu yapamadığı zaman bu kartın yardımıyla galibiyete uzanan taraf olabilirsin.

Minyonlar: Her ne kadar Minyon Sürüsü kadar etkili olmasa bile savunmada fazlasıyla güçlü bir karttır. Rakip sadece bu kart için büyü kartı kullanmayı pek göze almayabilir. Bu nedenden ötürü avantajı ele geçirip güçlü savunmalar gerçekleştirebilmen mümkündür.

Yarasalar: Klasik döngü kartlarından birisidir. Diğerlerine göre tek farkı ise hava birliği olmasıdır. Hava savunmasına ve gerektiğinde kara birliklerine karşı yapılacak savunmaya katkı sağlayabilmesi açısından fazlasıyla kullanışlı bir karttır.

Buz Golemi: Klasik döngü kartıdır. En önemli yanı birçok kartı peşinden sürükleyebilecek güce sahip olmasıdır. Bu kartı kullanarak karşıdan gelen kartları oyalayabilir ve zaman kazanabilirsin. Böylece elinde yer alan diğer tüm savunma kartlarıyla oyalanmış olan rakipleri kolayca etkisiz bırakabilirsin.

Çarpma: Klasik düşük kullanım bedeline sahip büyü kartıdır. Alternatif pek çok farklı kart kullanabilirsin. Tek dikkat etmen gereken düşük kullanım bedeline sahip bu kartı kullanırken yanlış hamleler yapmamaktır. Goblin Fıçısı kartı seni çok ürkütüyorsa bu kartı Tomruk veya Oklar ile değiştirmeyi düşünebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.