Kapat

Nasıl Lig Atlarım Sorusunun 5 Cevabı

Anasayfa
Haberler Nasıl Lig Atlarım Sorusunun 5 Cevabı

1- Bahane üretmeyin!

Herkesin oyunu berbat ettiği zamanlar olmuştur. Böyle durumda bu kişiye “noob”, “oyunu berbat ettin amk”, “afk kalsan daha iyi” vs. gibi cümleler kurmak o an için sinirinizin geçmesini sağlayabilir fakat size ve oyununuza hiçbir fayda sağlamaz. Bunun yerine oyuna odaklanın ve daha iyisini yapmaya çalışın. Hataları yüzünden takım arkadaşlarınıza kızmayın. Aynı şekilde oyunu berbat eden siz de olabilirsiniz. Bu durumda kendi hatanızı ört bas etmek için başkalarını suçlamak size hiçbir şey kazandırmaz. Aksine gereksiz polemikler oluşturur. Örneğin ezildiğiniz lanede hiçbir suçu olmayan ormancınıza küfretmeyin! Nerede yanlış yaptığınızı düşünün, ve bir dahaki oyunda aynı yanlışı yapmayın. Unutmayın ki hata yaparak bunlardan kurtulmayı öğreneceksiniz.  

2- Savaşı siz belirleyin.

Alamayacağınızı bildiğiniz takaslara girmeyin, bunun yerine mantıklı savaş ortamları hazırlamaya çalışın, yakalanmayın.

Takım savaşlarını takip edin. Eğer takımınız düşüyor ise daha fazla ilerlemeyin ve geri çekilin. Onlar öldü diye siz de ölmek zorunda değilsiniz. 2 kişinin ölmesi kalan 3’ünün ölmesinden daha iyidir. Başkalarını kurtarmak adına kendinizi tehlikeye atmayın.

3- Koridorunuzda doğru pozisyonda bulunun. 

Dive atmayacaksanız ya da kuleyi zorlamayacaksanız minyonları deli gibi ittirmeyin. Bunu yaparsanız size gank atılması için uygun ortamı ellerinizle hazırlamış olursunuz.

Aynı zamanda minyonları çok fazla ittirmek sizin de farm yapmanızı zorlaştırır. Karşı kuleye yakınlaştıkça daha fazla risk alırsınız.

Ayrıca Blitz’in Q’su, Nidalee’nin mızrağı gibi yeteneklerden korunmak için de minyon arkasında durmaya özen gösterin.

Eğer rakibin nerede olduğunu bilmiyorsanız görüşünüz yokken çimenlere girmemeye çalışın.

4- Farm, farm, far, fa…

Kill almaktan daha önemli bir şey varsa o da farm yapmaktır. Eğer rakip sizi farmda kayda değer bir şekilde geçmiş ise bu sahip olduğunuz fazladan 1 killden daha önemlidir. Eğer rakibinize farm almanızı engellemesi için fırsat verirseniz ona birkaç vuruş fazladan vurmanızın hiçbir anlamı olmaz.

Siz onu dürtmeye çalışırken o farm yapmaya devam eder, dükkana uğrar sizden çok daha iyi eşyalar alıp koridoru kazanır.

10-15 minyonun 1 kill edeceğini aklınızdan çıkarmayın. Kill almak uğruna 15 minyon kaybedip üstüne bir de o killi alamazsanız zarara uğrayan siz olursunuz. 

5- Baron Nashor sihirli bir iksir değil! 

Söylemek istediğim Baron gereksiz değil, sadece doğru zamanda alınması gereken bir şey. Riskli bir durumda ne kadar ihtiyacınız olsa bile Baron’a yönelmek doğru bir davranış değil. Baron’u almaya çalışırken vereceğiniz 2-3 kill tüm takımınız adına sihirli bir iksir haline dönüşmeyecek.

Çoğu takım Nexus’a ya da inhibitöre gitmesi gerekirken Baron’a gider genelde. Kazanmaları garanti iken bu hareketleriyle rakibi kendilerine yeniden çekerler, onların yeniden doğup saldırmalarına ortam hazırlarlar.
baron nashor ile ilgili görsel sonucu Zaten inhibitör aldıktan sonra rakibinizi savunmaya zorlamış olursunuz. Bundan sonra alınacak bir Baron çok daha risksizdir.

Eğer tüm takım Baron için ısrarlı ise bunu rakibin 2-3 üyesi ölü iken yapmaya çalışın. Baron önünde 5v5 bir savaştansa 3v5 bir savaş her zaman daha iyidir.


Sonuç olarak oyunu kazanmanız için Baron şart değil, eğer o olmadan kazanabilecek iseniz zorlamayın. Sırf onun yüzünden oyununuzu riske atmayın.


Arkadaşlar Hemen Aşağıda Facebook İle Yorum Attan Yorum Atmayı Unutmayınız Lütfen !! Bizim İçin Önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.