Kapat

Overwatch Derecelide 3 Tank Taktiği

Anasayfa
Oyun Overwatch Derecelide 3 Tank Taktiği

 

      Bildiğiniz gibi Overwatch kendini kategorize ettiği gibi MOBA türünde bir oyun. MOBA’lar isimden isime değişik özellikler gösterebilir, göstermelidir de. Fakat MOBA’ların ortak bir noktası vardır ki, o da META diye hitap ettiğimiz takım kompozisyonu ve geçerli güncelleme, sezon için en uygun seçimlerdir. META’yı oluşturan temel unsur, şampiyonlar/karakterlerdir.Alınan bir karaktere karşı sizin alacağınız bir karakter, oyunun geleceğini belirleyebilir.

Overwatch

     Bu duruma zamanında çok fazla dikkat etmemiş diğer MOBA’ların ağzı yandı. Düzeltmeleri yeni sorunlara sebep açmış, toparlamaları bir hayli vakit almıştı. Bu yüzden aynı şeyi Blizzard, göz bebeği olan Overwatch için istemiyor. Sırf bu sebepten dolayı oyunda karakter seçerken ekranda hangi görev için alınmış veya alınmamış karakterler vardır diye uyarı bile düşüyorama bunca dikkate rağmen Blizzard, META’yı korumayı başaramamış olsa gerek ki, profesyonel oyuncular dahil herkes bu aralar popüler olan 3 Tank META’sından yakınır vaziyette.

     3 Tank ve 3 Destek karakteri diye oyuncular arasında adlandırılan takım kompozisyonunun, profesyonel oyuncu bakış açısından 2 büyük sorunu var. Birincisi, bu takım kompozisyonu ile maç kazanmak hiç yetenek gerektirmiyor. İkincisi ise, izlemesi ileri derecede sıkıcı bir oyun sunuyor. Eğer e-spor sektöründeyseniz, izleyicilerin dillerinden düşmeyecek bir maç izletmelisiniz ve 3 Tank stratejisi bu mantığın çokça dışında kalan performans çıkartıyor.

     Yakın zamanda eritmesi ile tanınan Zenyatta’nın güçsüzleştirilmesi ve Ana’nın güçlendirme görmesi, bu tarz ‘bozuk’ bir META’ya yol açabiliyor. Fakat profesyonel oyuncuların düşüncelerine göre burada sorun olan Tank’ların fazla hasar emmeleri değil, aksine hasar çıkartan karakterlerin ‘yetersiz’ hasar çıkarttıkları yönünde. Fakat hasar çıkartan karakterler güçlendirilirse, bu sefer destek kategorisindekiler karşılarında zayıf düşmüş olacak. Bu kısır döngüye Blizzard nasıl bir çözüm bulur, çok merak ediyoruz. Dilerseniz 3 Tank’ın oynandığı bir maçı aşağıdan izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=4LTmI2B21dE]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.