Kapat

Overwatch’a Zombi Modu

Anasayfa
Oyun Overwatch’a Zombi Modu

   Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi son zamanlarda daha doğrusu son birkaç yıldır zombiler birçok kişi tarafından sevilmekte.Yani filmleri olsun oyunları olsun hepsi çok beğeni görmekte.Bundan dolayıdır ki oyunlarda da zombi modları kendini göstermeye başladı.Örneğin Counter Strike:Global Offensive.Bu gelişmelerden sonra Overwatch’a da zombi modu geldi. Fakat Blizzard şirketi tarafından değil bir oyuncu tarafından.Dilerseniz bu konuyu daha yakından inceleyelim.

  Overwatch’a zombi modunu ekleyen oyuncunun adı Deltin. Sanırım bu eklentiyi oyunu daha eğlenceli bir hale getirmek için yapmış ve bence gayet güzel yapmış 🙂  Her neyse şimdi zombi modunun işleyişini anlatalım. Oyuna ilk dahil olduğunuzda her zamanki gibi 6 kişiden oluşan bir takım içinde yerinizi alıyorsunuz. Fakat bu sefer karşınızda 6 tane rakip oyuncu olmayacak, zombiler olacak. Tam 5 dakika boyunca zombilere karşı koymaya çalışacaksınız. Zombiler de haliyle sizi yakalamaya çalışacak. İşin eğlenceli kısmı, bir zombi sizi öldürürse, tekrar bir zombi olarak oyuna tekrar dahil oluyorsunuz. Mercy  tarafından tekrar canlandırılmaktan oldukça farklı bu. Daha da farklı olan, bu oyun modunda karakter seçimi yapmak mümkün değil. Zombilerle sadece Torbjörn ile çarpışabiliyorsunuz. Bu arada, sizi kovalayan zombiler de iri mi iri Reinhardt. Onlara karşı koymak hiç de kolay olmayacak gibi gözüküyor.

   Zombi modunu hazırlayan Deltin, pratik bir çözüm üretmiş bu modu oynanılır kılmak için. Az önce bahsetmiştik, öldüğünüzde zombi olarak tekrar oyuna dahil oluyorsunuz. Bunun için karşı takıma transfer olmanız lazım. Deltin’in hazırladığı program da bu transferi sağlıyor. Siz öldüğünüzde, karakter imgeniz üzerinde kocaman kırmızı bir X işareti beliriyor, program bunu görüp sizin zombi tarafına geçmenizi sağlıyor. Böylece de saniyeler önce omuz omuza savaş verdiğiniz takım arkadaşlarınızın peşinden zombi olarak gidebiliyorsunuz. Bahsettiğimiz bu modu geliştiren isim, programdaki ufak tefek sorunları da giderdikten sonra herkese ulaşılabilir olacağını söyledi.

 [youtube https://www.youtube.com/watch?v=s3tEeKWLLsk]

 

 Bir Sonraki Yazımızda Görüşmek Üzere 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.