Kapat

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA (NVİDİA)

Anasayfa
Rehberler OYUNLARDA FPS ARTTIRMA (NVİDİA)

MASAÜSTÜ

1.olarak Masaüstündeki gereksiz resimleri logoları her ne varsa onları kaldırıyoruz bu bize bilgisayarın hoş geldin ekranından sonra daha hızlı açılmasını sağlıyor.

ARKA PLANDA ÇALIŞAN UYGULAMALAR

2. Başlata tıklayıp arama yerine ‘msconfig‘ yazarak tıklıyoruz ve açılan ekranda üst tarafta BAŞLATMA seçeneği vardır oraya girip görev yöneticisini aç diyoruz ve ordaki kullanmadığınız programları devre dışı bırakarak bilgisayar açıldığında bu programların arka planda çalışmasını engelleyerek daha yüksek bir verim alıyoruz bilgisayarımızdan bunu yapmamızın amacı oyunumuzu oynarken işlemcimizin  oyuna daha çok  öncelik vermesini sağlıyoruz ve kullanmadığımız programların boşuna işlemciyi yormasının önüne geçmiş oluyoruz. Aşağıda resimler ile anlatacağım.

 

3. Ve Son Olarak Nvidia Denetim Masası

Masaüstüne gelip mause ile sağ tıklayıp Açılan Yerden NVİDİA Denetim masasına tıklıyoruz

Nvidia denetim masasına tıkladıktan sonra sol tarafta mavi yazıalr yazacak ordan Görüntü Ayarlarını Önayarlaya tıklıyoruz  orada Dönen bir Nvidia logosu olacak onun altında tikli olan seçenekler var ordan Benim Tercihlerimi Kullan ve Şunlara önem vere tıklıyoruz sonra onun altındada düz bir şerit halinde bir şey göreceksiniz oradaki ibreyi performansa çekiyoruz ve uygula diyip diğer aşamamıza geçiyoruz

Tekrardan sol taraftaki mavi yazılardan  3D Ayarlarının Yönetilmesine tıklıyoruz ve orada Olan tercih edilen grafik işlemcisini Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisi yapıp uygulaya tıklıyoruz ve sayfayı kapatıyoruz aşağıda resimler ile anlatacağım.

1.

2.

UMARIM HEPİNİZE YARDIMCI OLABİLMİŞİMDİR HERKESE İYİ TATİLLER

EREN KAYGUSUZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.