Rakip takımdaki şampiyonlar zırh ve can kazandıkça, Poppy yavaş yavaş takım arkadaşlarını hayatta tutma görevine geçiş yapar.

Takım oyununa dayalı bir stratejiye geçme zamanı geldiğinde Poppy güçlü bir tank olarak cepheye atılır. Sağlam Duruş’tan aldığı pasif istatistikler sayesinde şaşırtıcı bir dayanıklılığa ve doğru şartlar altında hasar verebilme becerisine kavuşur. Oyunun ilk ila orta safhalarında meydana gelen takım savaşlarında, Sağlam Duruş’un aktif etkisi sayesinde Poppy’nin takımı üstlerine hücum ederken rakibin gerideki şampiyonları atılarak kaçma şanslarından mahrum kalır. Doğru zamanda kullanılan Muhafızın Hükmü, 5’e 5’lik bir kapışmayı bir anda 5’e 4’lük bir katliama dönüştürebilir ama bunun için Poppy’nin rakibin kitle kontrol yeteneklerine dikkat etmesi gerekir. Muhafızın Hükmü yoğunlaştıktan sonra kullanılan bir yetenek olduğu için rakip şampiyonlar tarafından bozulabilir.

Rakip takımdaki şampiyonlar zırh ve can kazandıkça, Poppy yavaş yavaş takım arkadaşlarını hayatta tutma görevine geçiş yapar. Sağlam Duruş rakip suikastçıların takımınızdaki kırılgan şampiyonlara dalma girişimlerini engellerken (ışınlanma etkilerinden faydalanmadıkları sürece tabii; gerçi sohbette alay etmek için Sıçra büyüsünü harcatmaya değebilir), Muhafızın Hükmü’nün sağladığı tehdit en dayanıklı tankların bile kendi üslerine doğru uzun bir uçuşa geçerek çatışmadan uzak kalmaktan çekinmelerine sebep olabilir.

Burada Muhafızın Hükmü’nün savurma etkisinin tek hedefli değil, genişliği çok küçük olsa da alan etkili olduğunu belirtmekte fayda var. Rakip şampiyonları küçük bir alana sıkıştırabilirseniz (mesela Orianna’nın Şok Dalgası ile), bir rakipten fazlasını ayağınızın altından çekebilirsiniz. Ardından bu zayıflayan rakipleri kovalamak veya haritaya yayılmış görevlerden birinin peşine düşmek takımınızın tercihine kalmış.