Kapat

SHACO OTP’DEN S8 JUNGLE SHACO REHBERİ (DETAYLI)

Anasayfa
Rehberler SHACO OTP’DEN S8 JUNGLE SHACO REHBERİ (DETAYLI)

Yavaştan Konuya Giricem Önce Yeteneklerinden Başlayalım Grupta Söylemiştim Detaylı Olacak Sıkı Durun.

Pasif:Arkadan Vuruş

Orman Kite’lerken , Şampiyonlara Saldırırken Bu Yetenek En Önemli Hasar Kaynağıdır Bu Yetenek Olmadan Orman Daha Geç Dönülür Veya Adam Daha Geç Ölür.Teknik Bilgiye Girelim Shaco Bu Yetekle Arkadan Saldırdığı Birime Kritik Vuruş Yapar . Bu Yetenek Aynı Süre İçinde 2 Kez Tetiklenemez Her Hedef İçin Ayrı Bekleme Süresi Vardır. Shaco’nun Bekleme Süresinde Azalma Değerine Göre Değişir .

Q:Kandırmaca

Bu Yetenek Baskınlarda Çok Kullanışlıdır Çoğu Baskına Bu Yeteneği Atarak Başlarsınız . Takip Etme , Kandırma VB. Hepsi Bu yetenekte Toplanmıştır Ve Bunla Yapılan Arkadan Vuruşlar EK Hasar Verir.Ve Shaco’nun Birmiktar Can Yenilenmesini Sağlar.Basit Bir Yetenek Gibidir Fakat Etkili Kullanmak Zordur . Oynayıp Ustalaşmak Gerekir. Yetenek Aktif Edildiğin Konum Atlar Ve Görünmez Olur Dikkat Edin Bunu Çoğu Control Totemi Göstermez.Fakat Kuleler Gösterir .

W:Soytarı Kutusu

Hangi Rolde Oynarsanız Oynayın İlk Önce Bu Yeteneğe Vermelisiniz Bu Yazının İlerleyen Zamanlarında En Hızlı 3,5 Olma Taktiğini Göstericem Konuya Dönelim . Bu Yetenek Orman Kampı Temizlerken En Etkili Yetenektir . Başta Açılır. Mavi Buffa Konulur Mavi Alınır Rahatla Orman Dönülür Kite Yapılır Arkadan Vurulur . Baskınlarda İse Rakip ‘in Sıçra Atacağı Yere Veya Kaçabileceği Yere Doğru Atılmalıdır Aksi Taktirde Pek Bir İşlevi Kalmaz . Korkutması Sayesinde Baskınlarda Kill Çıkarmak için İdealdir.

E:Çift Zehirli Bıçak

Görüntü Bazından Tek Agresif Yeteneğidir. Bu Yetenek Pasif Olarak Shaco’nun Vurduğu Her Hedefin Yavaşlamasını Sağlar . Aktif Olarak İse Bıçağı Atan Shaco Rakibi Kısa Süre Yavaşlatır Ve Eksik Canı Oranında %50 Fazla Hasar Verebilir . (Bıçakla Atıldığında Max: 950’ye Kadar Vurabiliyorsunuz) Baskınlarda Yavaşlatma Özelliği Sayesinde Fazla Etkili Olmakla Birlikte Orman Kamplarında E İle Başlarsanız Daha Rahat Dönersiniz

R:Halüsinasyon

Shaco 0,5 Saniyeliğine Kaybolarak Kendinden 1 Tane Daha Çıkarır Bu Clone %50 Fazla Hasar Alır Ve %50 Daha Az Hasar Verir. Ölünce Patlar.Patladığında Büyü Hasarı Veren Bu Yetenekle Tüm Kule Vuruşları , Zaman Etkili Yetenekler Ezreal,Draven,Ashe Gibi Global Ultili Şampiyonların Ultileri Engellenebilir. Çoğu Zaman Clone İle Yapılan Jukeler Daha Etkilidir.ALT+Sağ Tık Veya Direk R yeteneğine Basarak Kontrol edilebilir.

Evet Şimdi Teknik Bilgi Kısmını Geçtiğimize Göre Shaco’nun Detaylarına Girelim 

Shaco Early’de Baskınlarıyla Ün Salmış Bir Şampiyon Eğer Bu Şampiyon Early’de Bir Şeyler Yapıp Takımını Kastırmassa Geri Düşer Ve Bu Şekilde Oyun Kaybedilir . Erken Seviye Baskınlarınıza Dikkat Edin Sizi İleri Taşıyacak Şeyler Onlardır Late’de Biraz İşe Yaramaz Duruma Geliceksiniz Doğru Pozisyonu Kollayın.

ŞİMDİ SHACO İLE HIZLI JUNGLE DÖNME REHBERİ: 

Bu Taktik İçin Mavi Buff’un Tarafından Başlamalısınız Orman Kamplarının Çıkmasına 0.58 Saniye Kala Kendi Kurtlarınıza Kutu Yerleştirin Ve Geldiğinde Diğerinide Koyun Fakat Sadece 1 Küçük Kurt Ve Büyüğü Alıcaz Bu Yüzden Almayacağınız Kurt Tarafına Kutu Koymayın Boşuna Gitmesin . Ve Kutularda 2 Kutumuz Var. Şimdi 2 Kutu Mavinin Yakınına Atıcaz Fakat Çıktığı Anda Vurmayacak Maviye. Bunlarıda Attıktan Sonra Sıramız : Kurtlar (1 Level Olacaksınız Maviye giderken) Mavi – Gromp Ve Kendi Redinize Giderken Küçük Kurtu Alın Böylece 3 Seviye + %3 Olucaksınız  Gidip Redinizi Alın Ardından Gagaların Büyüğünü Alın Sıra Karışırsa Yapamassınız Çarpınızı Nerede Attığınız Fark Etmeksizin Geçerlidir . Ve Ardından Baskın Atın Kill Alın Veya Summoner Spell Alın Böylece Birdahaki Baskında Daha Güçlü Gelirsiniz Ve Kill Alırsınız .

ÖZEL TAKTİK (Tam Benim Sayılmaz Ama Yani Bana Ait Diyebiliriz) 

Yine Orman Kamplarını Doğmasına 0.58 Saniye Kala Gagalara Kutunuzu Atıyorsunuz ve Hiçbir Kutu Büyük Gagaya Vurmayacak Şekilde Diziyorsunuz Geldikçe Atın Yani  Küçük Gagalara Vurun Kesin Büyüğüde Kesmeyi Unutmayın Ve Ardından Redinizi Alın Botlanenize İtmemesini Söyleyin Gagaları Alırken Sizi Dinler Ve İtmezler İse İlk Kan Hatta 2 Kill Bile Alabilirsiniz Bottan . Bota İnin Kill almaya çalışın Olmassa Ormanı Dönmeyi Devam Edin Fakat Karşı Ormanı Dönün . Gromp Kurt Ne  Varsa Çalın Ve Mid Oyuncunuza Devamlı Orman Girişlerini Totemlemesini İsteyin Yüksek Eloda Yapılıyorda Düşük Eloda Sık Rastlanmıyor . Baskınlarda Dikkat Edin Özellikle Cho Gibi R Yeteneği İle Ani GERÇEK Hasar Verip Sizi Kesebilecek Herolara.

6 SEVİYEDEYKEN EJDER YAPMAK:

Bunu İçin Çift Çarp Biriktiniz Ve 6 Seviye Olunuz Ejdere Başlar Başlamaz Direk İlk Çarpı Atın Ultiniiz Açın Ve Ultiye Tanklatırken Size Arkadan Vuruş Yapın Böylece Ek Hasar Vermiş Olucaksınız Diğer Çarpı Saklayın Ölücek Olursanız Atarsınız Veya Karşı Jungler Çalmaya Gelirse Atarsınız Bol Şans Bu Konuda (Not:Eğer W Atmak İstiyorsanız Ejder Agrosu Dönmesin Diye Clone Ölünce Atın . Yoksa Ejderin Agrosu Size Döner 1 Kez Daha Sizi İttirir

Yetenek SEVİYELERİ : Bu Şekilde Olursa Daha Aktif Olur Evet Biliyorum Ulti 11 ve 16. Seviyelerde Geliştirmeli Ama Ben Böyle Kullanıyorum Daha Etkili Oluyor Ve Ultinin Verdiği Çoğu Şey Aynı 

RÜNLER: Bu Rün Dizilimini Kullanıyorum

EŞYALAR: Bu Dizilim İş Görür . Son Build’te Vahşi Veya Haşmetli Hydra Arasında Seçim Yapıp Tiamatı Güçlendirin Bu Arada Tiamat Çekirdek Eşyadır O Olmadan Build Yarımdır .

EKSİK BİR ŞEY OLMUŞSA İLETİŞİM: Şimdiden Herkese Teşekkürler Özellikle Buraya Kadar Okuyan Herkese

https://www.facebook.com/Mert.Sakaroglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.