Kapat

Sistem Gereksinimlerini Bilmenin Faydaları ve Zararları

Anasayfa
Haberler Sistem Gereksinimlerini Bilmenin Faydaları ve Zararları

Bir oyun veya programın sistem gereksinimleri özelliklerine bakmadan bilgisayarımıza indirdiğimizde sonuçlar gerçekten çok can sıkıcı bir hal alabiliyor. O yüzden bilgisayarımıza bir oyun veya program indirirken mutlaka ama mutlaka sistem gereksinimlerine bakmalıyız. Çünkü bilgisayarımızın sistem özellikleri, indirmek istediğimiz veya indirdiğimiz oyun ve programların bizden istediği sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını bilmeden indirdiğimizde sonuçlar hüsranla sonuçlanabiliyor. İşte bu gibi durumlar yaşanmaması adına indireceğimiz oyun ve programların sistem gereksinimlerini öğrenerek indirmeliyiz.

Oyunları İndirmeden Önce Sistem Gereksinimlerine Bakmanın Faydaları

Bilgisayarınıza bir oyun indirmeden önce indireceğiniz oyunun sistem gereksinimlerine mutlaka bakın. Kendi bilgisayarınızın sistem özellikleri indireceğiniz oyunun sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını karşılaştırarak, kendi bilgisayarınızın indireceğiniz oyunun sistem gereksinimlerine yetip yetmeyeceğini öğrenebilirsiniz. Bu sayede indireceğiniz oyunun bilgisayarınızın kasmayacağına ve rahatlıkla oynatabileceğinden emin bir şekilde indirirsiniz. Bir oyunun sistem gereksinimlerine bakmak sizin en fazla 2 dakikanızı alır fakat büyük ölçüde size faydası dokunur.

Oyunları İndirmeden Önce Sistem Gereksinimlerine Bakmanın Zararları

Eğer bir oyunun sistem gereksinimlerine bakmadan bilgisayarınıza indirirseniz gerçekten moraliniz bozulabilir. İndirmek istediğiniz bir oyunun sistem gereksinimlerine bakmadan doğrudan indirirseniz eğer ve sizin kendi bilgisayarınızın sistem özellikleri oyunun sistem gereksinimlerine yetmiyorsa ve sizde sistem özellikleriniz ile oyunun sistem gereksinimleri ile karşılaştırmadığınız için bilgisayarınızın oyunu kasabilir veya hiç açmayabilir. Ve işte en üzücü nokta da bu. Çünkü siz bilgisayarınızın kaldırıp kaldırmayacağını hiç bilmediğiniz bir oyunu indirmek için saatlerce beklediniz. Ve en sonunda da oyunu açtığınızda bilgisayarınızın kastığını gördükten sonra moraliniz bozulacaktır. Zaten bilgisayarınız oyunu kastığında moraliniz bozulmuştu üstüne bir de indirmek için beklediğiniz zaman ve ekstra kotanız gitti. İşte bu gibi durumlar yaşanmaması için mutlaka ama mutlaka bilgisayarınıza oyun indirirken bilgisayarınızın sistem özellikleri ile indirmek istediğiniz oyunun sistem gereksinimlerini karşılaştırıp ve analiz ederek doğru bir karar ile gönül rahatlığıyla indirin.

Programları İndirmeden Önce Sistem Gereksinimlerine Bakmanın Faydaları

Bilgisayarımıza bir program indirmek istediğimizde sadece o programın kullanımı ile ilgili araştırma yapmak yerine mutlaka o programın sistem gereksinimlerini de araştırmalıyız. Eğer bilgisayarımıza o programı indirmekte kararlıysak indirmeden önce kendi bilgisayarımızın sistem özelliklerini o programın sistem gereksinimleri ile karşılaştırmalıyız. Bu sayede bilgisayarımızın indireceğimiz programı kaldırıp kaldırmayacağını öğrenerek programı emin bir şekilde gönül rahatlığıyla indirebiliriz.

Programları İndirmeden Önce Sistem Gereksinimlerine Bakmanın Zararları

Programları indirmeden önce sistem gereksinimlerine bakmadan indirirsek her zaman olduğu gibi sonuç hep hüsranla sonuçlanabilir. Eğer birde kendi bilgisayarımızın sistem özellikleri indirdiğimiz programın sistem gereksinimlerine yetmiyorsa bilgisayarımız programı hiç açmayabilir veya fena bir şekilde kasabilir. Zaten bilgisayarımızın kastığını gördükten sonra doğal olarak moralimiz bozuluyor. Ve üstüne birde bu programı indirirken beklediğimiz zamanı göz önüne alırsak gerçekten durum can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Eğer bu gibi durumları yaşamak istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka bilgisayarınıza indireceğiniz oyun veya programların sistem gereksinimlerine bakın ve kendi bilgisayarınızın sistem özellikleri ile karşılaştırarak analizin edin.

Program ve Oyunların Sistem Gereksinimlerini öğrenmek ve kendi bilgisayarınızın sistem özellikleri ile karşılaştırmak için Sistem Gereksinimleri sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.