Kapat

TBF’yi kim alır? Prolar tahmin etti!

Anasayfa
League of Legends TBF’yi kim alır? Prolar tahmin etti!

TBF 2017 yolunda kupayı kimin kazanacağını mevsim finallerinde yer almayacak prolar tahmin etti.

TBF yolunda ilk adım bu hafta sonu oynanacak çeyrek finallerle atılıyor. Kısa süre önce yayınlanan eşleşme tablosunu birçok yerde görüldü ve sahnede yer alan ama mevsim finallerinde mücadele edemeyecek pro oyunculara RİOT ekibi tarafından TBF’yi sordular.

Onlara göre kim favori? Hangi takım kimi kaç kaç yener? Şampiyonluğa kim ulaşacak? Bu soruları prolara yönelttiler. Bugüne kadar birçok finalde RİOT ekibi ile birlikte olan Jhonnie ve Glandal’ı da unutmayan ve ikilinin de tahminlerinide araya ekledik 🙂 sizler için

Şimdi proların ve Jhonnie ile Glandal’ın TBF tahminleri!

BROKEN BLADE : Şu an en güçlü takımın 1907 Fenerbahçe Espor olduğunu ve arkasından da Oyunfor.CREW ve BAUSuperMassive’in geldiğini düşünüyorum. Eğer SUP erken oyunu iyi geçirecek şekilde oynarsa korkulması gereken bir takım, diğer taraftan CREW da güçlü tekli koridorları üzerine oynadığında güçlü takımları yenebilecek kapasiteye sahip diyerek fikirlerini sundu.

 

BROLİA : P3P’in k0u transferiyle bir adım yükseleceğini düşünüyorum. Taşıyıcı ikililere baktığımızda reje-k0u ikilisinin galibiyete götürme ihtimalini Naehyun-Mocha ikilisinden daha yüksekte gördüğüm için bu seride P3P’i bir adım öne koydum. BAUSuperMassive her ne kadar kötü zamanlar geçirse de hem 5 Türk oyuncunun verdiği avantaj hem de formunun zirvesinde olan bir Zeitnot ile gerek AUR gerekse de FB karşısında takımını zafere taşıyacaktır.
1907 Fenerbahçe ligi lider bitirdi ve Move tank ormancı metasıyla birlikte formunu buldu ama Thaldrin haricinde Türk oyuncuların sahne tecrübesi bulunmuyor ve SUP 5 maçlık sistemde çok rahat oynuyor; bu yüzden SUP buradaki avantajını kullanıp kupayı yeniden kaldıracaktır diyerek fikirlerini öne sürdü.

DUMBLEDOGE : ‘Seçimlerimi yaparken hislerime güvendim ve içimden geçen skorları yazdım.’ diyerek kısa bi açıklama ile bitirdi 🙂

GLANDAL :Bugüne kadar yaşayacağımız en heyecanlı yarı finallerin bizi beklediğini düşünüyorum. Hayatım boyunca TBF’ye yaklaşırken takımların arasındaki farkın bu kadar az olduğu ve “Finali kim kazanır?” diye kendime sorduğumda daha çok zorlandığım bir mevsim finalleri hatırlamıyorum.(Kendisine katılıyoruz 🙂
İki yarı final maçına da 5 maçlık seri tahmini yaptım, belki biraz “cesur” bir tahmin olabilir ama bu mevsim zaman zaman performansıyla ilgili soru işareti yaratan BAUSuperMassive’in şu an yükselişte olan Team AURORA karşısında ortaya iyi bir mücadele koyacağını düşünüyorum. Böyle düşünmemdeki en büyük etken SUP’un 5 maçlık serilerde daha deneyimli bir takım olması.
Diğer taraftaysa 1907 Fenerbahçe Espor – Oyunfor.CREW maçının sonucunu tahmin etmek yine çok zor ancak FB’nin mevsim boyunca daha “disiplinli” bir görüntü çizmesi yarı finallerde işlerine yarayacaktır. Tabii bu karşılaşma için CRW’da Elwind ve Lelouch faktörlerini unutmamak lazım, bu yüzden 5 maçlık bir seri izleyeceğimizi düşünüyorum.
Son olarak finale geldiğimizde yine 5 maçlık zorlu bir seriyle karşı karşıya olacağız. Belki de 5 senedir izlediğimiz seriler arasında seyir zevki en yüksek olan TBF’nin bizi beklediğini söyleyebilirim. Tüm bunların sonucunda şampiyonluk kupasını 1907 Fenerbahçe Espor’un kaldıracağını düşünüyorum diyerek sözlerine son verdi.

JHONNIE : P3P eSports her ne kadar son dönemde bir çıkış yakalamış olsa da Oyunfor.CREW oturmuş kadrosu ve tecrübeli isimlerle bu turu geçecektir ama istikrarsızlıkları 1907 Fenerbahçe Espor karşısında onları kötü duruma düşürebilir. Team AURORA ise bu takımlar arasında en tehlikeli konumdaki ekip diyebiliriz. Dark Passage.BKM Express karşısında eğer son dönemde yakaladıkları görüntüyü devam ettirirlerse zorlanmadan çıkacaklardır. Lakin Ruve’nin yaptığı açıklama DP için gaz etkisi olabilir.
BAUSuperMassive eSports her ne kadar son dönemde düşüşte olsa da AUR’dan bir tık önde gözüküyor. Finaldeyse işler değişir, gününde olan bir FB eğer alt koridordan gol yemezse, Move’dan verim alamadığı senaryoda bile SUP karşısında galip gelecektir açıklamasında bulundu.

 

LONGB : BAUSuperMassive eSports’un şampiyon olacağını düşünmemin başlıca sebeplerinden biri çok tecrübeli olmaları. Takım en tecrübeli isimlerden oluşuyor ve 5 oyuncu da yerli. Aynı zamanda makro olarak diğer takımlardan bariz şekilde üstünler. Lig aşamasında biraz troll’leyip çok fazla beraberlik aldıklarını düşünüyorum, mevsim finallerinde işi daha ciddiye alıp rakiplerini yeneceklerdir şeklinde kısa bi açıklamada bulundu.

REVANCHE :P3P eSports’un tek bir oyun stiliyle hareket etmesi 5 maçlık serilerde onları zora sokacaktır, bu yüzden mevsim finallerinde etkisiz kalacaklarını düşünüyorum. Diğer yandan Madness ve Elwind’in 5 maçlık serilerdeki tecrübesi burada etkisini gösterir

Tablonun aşağı kısmındaysa Team AURORA’dan Zergsting ve Ruve Sama agresifliklerini çok az daha dengelerlerse rahatça kazanabilecek bir ikili. Bu yüzden finali de onların kazanacağını düşünüyorum. BAUSuperMassive’de alt koridor hala uyumlu değil; 1907 Fenerbahçe Espor’un alt koridoru ise pasif kalıyor, diğer koridorların da eşit olduğunu düşündüğümden AUR en baskın takım olarak öne çıkıyor.
Son olarak, Panky Gragas almazsa Team AURORA için daha kolay olacaktır =) ( bizce genede zorlayacaktır gibimize geliyor 🙂 )

TRIX :Her ne kadar ligdeki performansı düşük gözükse de, BAUSuperMassive mevsim finallerinde bu durumu toparlayacaktır. 5 maçlık seriler genelde oyuncuları zorlar ve diğer maçlara benzemezler, ancak SUP bu duruma alışkın ve bir şeyler ters gittiğinde hızlıca adapte olup takım oyunuyla problemleri çözmeyi çok iyi biliyorlar.

Tabii bir de finallerin değişmez ismi Zeitnot var. Zeitnot’un sahne performansı her zaman çok iyiydi, bu sene de farkını ortaya koyacaktır şeklinde açıklamada bulundu.

XICO : Kadro değişiklikleri bazı takımları etkileyebilir. AURORA herhangi bir değişiklik yapmadı ve alt koridorları muhteşem oynuyor, Godbro Sama ise Koreli orta koridorlara karşı iyi performans gösteriyor. Diğer yandan BAUSuperMassive oyun planını fab ve Stomaged üzerine kurup oradan kartopuna bağlamaya değiştirmezse alt koridora yaptığı değişiklikten dolayı etkilenebilir.
1907 Fenerbahçe Espor’a gelince, geçtiğimiz mevsim alt koridorlarının ligdeki en zayıf halka olduğunu düşünüyordum ama bu mevsim o kadar çok geliştirdiler ki şu an Ruve-Zergsting v2 gibiler. Frozen eksiksiz oynuyor, orta koridorda ona karşı oynarken zorluk çekmemiş olsam da orta oyunda takım oyunu çok iyi ve rahatça oyunu taşıyabiliyor.

Çeyrek final karşılaşmaları 5 Ağustos günü oynanacak Oyunfor.CREW – P3P eSports karşılaşmasıyla başlayacak ve 6 Ağustos’ta Team AURORA –  Dark Passage.BKM Express karşılaşmasıyla devam edecek. Sizi bu makaleye yorum olarak tahminlerinizi yazmaya davet ediyoruz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.