Kapat

Türkiye’deki En İyi 5 Yayıncı

Anasayfa
Haberler Türkiye’deki En İyi 5 Yayıncı

Twitch geçtiğimiz sene (League of Legends’ın popülerleşmesiyle birlikte) yükselişe geçtiğinden beri, interneti yeterli kalitede ve bilgisayarı hızlı olan herkes yayın yapmaya başlar oldu. Bu yüzden de Türkiye başta olmak üzere tüm ülkelerde yayıncı profilleri oluştu. Bazen bu yayıncı 65 yaşındaki bir babaanneydi, bazen de 13 yaşındaki bir çocuk.

Ama daha Twitch popüler halde değilken bu işe başlayan, kemik kitlesini oluşturan ve her daim kaliteli ve eğlenceli yayın sunan yayıncılar da oldu. Hatta bu yayıncılardan bazıları kendi mesleklerini ve/veya okullarını bırakıp yayıncılığı tam zamanlı bir iş olarak yapmaya bile başladılar.

İşte karşınızda Twitch dünyasının en köklü ve eğlenceli 5 Türk yayıncısı!

 

duygu-duygubie-koseoglu

5-) Duygu “duygubie” Köseoğlu

      Türkiye’deki çoğu yer gibi Twitch yayıncılığı da erkek tarafından işgal edilmişken, Duygu başardıklarıyla neredeyse tüm kadın yayıncılara ilham oldu. Hem LoL’de yaptığı play’lerle “kızlar erkekler kadar iyi oyun oynamaz” imajını kırdı, hem de yayınlarındaki düzenle bu işi ne kadar ciddiye aldığını gösterdi. Tam da bu sebeplerden listede yer edinmeyi başardı!

 

images

4-) Levent “Levo” Balım

      Türkiye’de bir karakterle ünlü olan ilk yayıncı olan levo, tam bir Riven ustası. League of Legends’ta sanki başka bir şampiyon yokmuş gibi gece gündüz Riven oynayarak, bir oyun karakterine nasıl aşık olunur, onu gösteriyor izleyicilerine. Çoğu zaman matrak, bazen de kederli yayınlar yapan levo, mutlaka takip etmeniz gereken yayıncılardan bir diğeri.

 

ahmet-jahrein-sonuc

3-) Ahmet “Jahrein” Sonuç

     Yayıncılığa başlamadan önce uzun süreli bir Minecraft youtuber’lığı yapan, yayınlara başladıktan sonra da tüm Twitch aleminin beğenisini kazanan Jahrein, genellikle oynadığı sıra dışı oyunlarla göze çarpıyor. Diğer yayıncıların aksine, LoL, DOTA gibi oyunlardan uzak durup, bağımsız ve küçük oyunlarla ilgileniyor. Yayınlarında anlattığı hikâyelerin eğlenceli oluşu da tüm izleyicilerini saatler boyunca ekranları başında tutmaya yetiyor.

 

ferit-wtcn-karakaya

2-) Ferit “wtcNN” Karakaya

      Hani mankenlikten oyunculuğa geçme geyiği yapılır ya şov dünyasında, işte Twitch’te de bu eSporcular için yapılıyor. Ferit de bunun Türkiye’deki ilk örneği. Senelerce sürdürdüğü eSporculuk kariyerinin ardından radikal bir kararla tam zamanlı yayıncılığa başlayan wtcN, izleyicilerine göre, hayatındaki en iyi kararı verdi. Hem tüm güncel oyunları oynaması, hem piyasanın mutfağında bulunması, hem de oynadığı her oyunda iyi olması, onun yayınlarını hem eğlenceli, hem de kaliteli kılıyor.

 

necati-zeonnn-akcay

1-) Necati “ZeoNNN” Akçay

      Twitch furyası başladığından beri buralarda olan bir insan grubu varsa, Necati de o grubun içindedir. Kendini tek bir oyunla kısıtlamayıp yeri geldiğinde League of Legends, yeri geldiğinde Counter-Strike: Global Offensive ve de yeri geldiğinde GTA 5 oynayarak neredeyse tüm oyuncu kitlesine hitap eden ve kendi arkadaş çevresini de yayınlara katarak daha eğlenceli anlar ortaya koyan zeoNNN, listemize ilk sırada son veriyor…

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.