Kapat

Twitch’e Harika Bir Güncelleme Geliyor

Anasayfa
Haberler Twitch’e Harika Bir Güncelleme Geliyor

      Artık Amazon.com’un bir sitesi olan Twitch, YouTube’a rakip olacak yeni bir özellik ile geliyor.Google bünyesinde bulunan YouTube’un video trafiğine göz dikmiş olan başarılı canlı yayın servisi, uzun zamandır bu trafiğe sahip olabilmek için farklı adımlar atıyordu. Bugün ise o adımlardan bir tanesi bir video ile birlikte duyuruldu. İsterseniz o videoya hemen aşağıdan bir göz atalım hemen.

[vimeo 185083935 w=640 h=360]

Twitch kullanıcıları geçmişte canlı yayın kayıtlarını YouTube’a aktarabiliyordu direkt olarak. Ardından firma, yayıncıların karşısına yeni bir sistem olan Twitch VOD formatını çıkarttı ve birçok yayıncı da bu formatı kullanmaya başladı çünkü bu şekilde herkes işini daha kısa bir şekilde bitirebiliyordu. Sisteme yeni gelmiş olan özellik de aslında buna benzer bir özellik. Artık sadece canlı yayın tekrarları bulunmayacak sitede. Önceden kaydetmiş olduğunuz videolar da yüklenip, yayımlanabilecek. Yani, aynı YouTube’un çalıştığı gibi olacak!

Popüler yayın sitesinin sunmuş olduğu bu yeni teknik oldukça basit bir isme sahip. Twitch Upload adı verilen bu format, canlı yayın kayıtlarında olduğu gibi videoların silinme tarihine sahip olmayacak. Yani siteye yüklemiş olduğunuz videolar, siz istediğiniz sürece kanalınızda kalacak. Canlı yayın tekrarları gibi belli bir süre sonra silinmeyecek. Ayrıca bu sistemin şu an beta sürecinde olduğunu da hatırlatalım. Yani yakın gelecekte çok büyük yenilikler de görebiliriz.

Twitch

Twitch, bu yeni özelliği ile birlikte yayıncılara yaratıcı bir seçenek de sunmuş oluyor aslında. Çünkü yayıncılar, canlı yayın tekrarlarını indirip, düzenleyip, tekrar kanallarına yükleyebilecekler. Belki de komik montajlar, ilginç anlar gibi videolar görebileceğizYouTube’un yeni “YouTube Kahramanları” özelliği şu sıralar oldukça nefret edilen bir durum ve birçok kullanıcıyı bu platformdan, Twitch platformuna aktarabilir. Amazon gerçekten doğru zamanı beklemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.