Kapat

Valve Tarafından Steam’a Değişiklikler

Anasayfa
Haberler Valve Tarafından Steam’a Değişiklikler

      Valve, Steam’de değişiklikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda inceleme sistemine düzenleme getiren ve yaptığı değişikliklerle özellikle geliştiriciler tarafından eleştirilen Valve, şimdi ise daha çok Steam’in marketindeki görsel ögelere odaklanıyor. Daha modern ve kullanıcı dostu bir arayüz oluşturulması planlanıyor.

steam-1920x1080

     Şimdi, SteamWorks forumlarında duyurusu yapılan değişikliklere bir göz atalım. İlk değişiklik Steam’in ana sayfasında karşımıza çıkıyor. Görsel olarak yenilenecek kısımda, bazı oyunlar daha büyük simgelerle gösterilecek. Görsel dağınıklık yaratan bazı kısımlarda tamamen çıkartılacak. Bu değişiklik ile ilgili bir görsel ne yazık ki paylaşılmamış.

    Yapılacak bir diğer değişiklik ise ana sayfanın sol kısmına ek bir navigasyon sütunu eklenmesi üzerine.Yeni çıkış yapanlar, en çok satanlar, yakın zamanda güncellenenler, yakın zamanda çıkacaklar ve özel indirim alan oyunlar gibi neredeyse tüm ana sekmeler bu kısımda toplanacak. Şu an kullandığımız arayüzde daha çok alt kısımda dizilen bu sekmeler, yapılan değişikliklerle birlikte sol tarafa geçerek daha kolay erişilebilir hale gelecek.

d716def96f75bf4fb8ad6ff82e8f37d4ffa23772

Yapılması planlanan değişiklikler bunlarla sınırlı değil elbette. En çok satan yeni çıkan oyunlar adında yeni bir sekmeninde geleceği söyleniyor. Müşteri tercihlerinde de bir takım değişiklikler alacak olan Steam, sunulacak yeni seçeneklerle birlikte kullanıcılar, ana sayfalarında görmek istedikleri oyun türlerini ve ürünleri daha doğru ve kolay şekilde görebilecekler.

    Steam Küratörleri kısmında da bir takım değişiklikler planlanmış görünüyor. Steam Küratörleri artık kendilerine sunulan yeni araçlarla daha rahat bir şekilde oyunla ilgili fikirlerinin iyi, kötü veya sadece bilgi amaçlı olduğunu işaretleyebilecekler. Bu sayede kullanıcıların da zamandan kazanması amaçlanıyor. Ayrıca arkadaşlarımızı düşünmeyi de ihmal etmeyen Valve, arkadaşların arasında popüler adında bir sekme getirerek listemizde bulunan arkadaşlarımızın daha çok hangi oyunları satın aldığını ve oynadığını görebileceğiz.

6febb77e95c98cbb173ed3a38c80b993c9e77b86

     Birkaç hafta içinde tüm bu değişikliklerin bir güncelleme ile aktif hale geçmesi planlanıyor. Firma yaptığı her değişiklikte olduğu gibi bu yenilenme süreciyle de ilgili kullanıcıların fikrini almak istiyor. Bakalım gelmesi planlanan değişiklikler, bize kullanım kolaylığı sağlayacak mı? Hep birlikte göreceğiz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.