Kapat

Worlds 2017 Şampiyonu Samsung Galaxy oldu !

Anasayfa
Haberler Worlds 2017 Şampiyonu Samsung Galaxy oldu !

SKT ilk defa SSG’ye yenildi. Dahası SSG’nin playoffun başlangıcından şampiyon olana kadar toplam 10 maç oynadığını ve sadece 1 defa kaybettiğini de eklemek gerekiyor.

Serinin ilk karşılaşmasında SSG’nin erken oyunu mükemmel bir şekilde domine ederek galibiyete uzandığını gördük. Tamamıyla makro oyun odaklı geçen karşılaşmada toplamda 5 skor çıkarken SKT rakibinden sadece 1 kule almayı başardı. Sadece bu bile serinin SKT için ne kadar zor geçeceğinin göstergesiydi. İkinci maçta ise SKT bir kez daha MSF cosplay’i yaptı ve üst koridora Yasuo aldı. Bu elbette Gnar’a yapılan bir karşı seçim olsa da Yasuo’nun işlevsizliği takım savaşlarında SKT’ye çok zarar verdi. Buna karşın Gnar’ın takım savaşı gücü ise ejder etrafındaki savaşta da gördüğümüz gibi erken oyunu kaybeden SSG’ye geri dönüş imkanı yarattı. SSG ilk maçta makro oyunla alt ettiği SKT’yi ikinci maçta takım savaşı mekanikleri ile alt etmeyi başardı ve 2-0 öne geçti.

Son karşılaşma da aslında ikinci maça benzerdi. Desteğe Leona’yı tercih eden SKT, orta koridora ise Karma’yı aldı ve ormanda Blank-Peanut değişikliğini gerçekleştirdi. İlk 10 dakikada takım arkadaşlarına baskınlarıyla skor kazandıran Blank takımı toparlamış gibi gözükse de Bang’in korkunç bir maç çıkardığını söylemek gerekiyor. Birden fazla Ruler’ı Tristana ultisiyle takım savaşı dışına iten oyuncu, Baron önünde Cho’Gath’a çok kötü bir şekilde yakalanarak SSG’ye gereksiz avantajlar sağladı. SSG ise oyun dengelendiği gibi kontrolü eline aldı ve SKT’nin Nexus’unu yıkarak SSG Worlds 2017 Şampiyonu oldu.

Faker dayanamayıp ağladı

Samsung Galaxy Zaferin tadını çıkartıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.