Kapat

Yeni başlayanlar için Zenyatta rehberi

Anasayfa
Rehberler Yeni başlayanlar için Zenyatta rehberi

Overwatch’da bir  kısmımız eminim ki DPS kalmadıgı zaman sinirleniyor.Ve destek rolünü çoğu zaman sıkıci bulmuşuzdur.Ama size bir fırsat! KARŞINIZDA ZENYATTA.

Zenyatta , Genji ve Hanzo Shimada kardeşlerin ustasıdır ve kendisi her konuda olumlu düşünmeye çalışan omnic bir keşiştir.

Yeteneklerine kısaca değinelim

Lshift-Orb Of Harmony:Orb’u herhangi bir bekleme süresi bulunmadan istediğiniz bir takım arkadaşınız uzerinde kullanabilirsiniz.Harmony orbuna sahip kişiler yavaşca olsa da iyileştirilir ve Zenyatta’nın ultisini getirmesine de yardımcı olur.Sizlere tavsiyem Orbu tank biri üzerinde bırakmanızdan yanadır.Böylelikle pek de heala ihtiyaç duymayacaktır ve çatışma içinde daha fazla kalmasında yardımda bulunacaktır.

E-Orb of Discord:Bu küre de rakip üzerinde kullanılır ve kullanıldıgı kişiye kabuslarını göstererek rakibi yavaşlatır.

Harmony orbundaki gibi discord orbun da belirli bir soğuma süresi yoktur.Size tavsiyem genellikle kırılgan kahraman ve Desteklere karşın kullanmanızdan yanadır.Böylelikle takımınız bir adım öne çıkacaktır.

Ulti yeteneği-Transcendence-Ultiyi kullandıında Zenyatta  8 sn boyuncahedef alınamaz hale gelir ve alan içindeki bütün takım arkadaşlarının canını doldurur.

Bu ulti yeteneğini Hanzo,D.Va,Reaper gibi takımı bölmeye neden olan ultilerden korumak için kullanabilirsiniz çünku takım arkadaşlarınız da sizin gibi burdan gelecek hasardan etkilenmeyecektir.

Ve geldik gelelik niye Zenyatta oynaması zevkli.Beta zamanından beridir zenyatta benim gozümde supporttan ziyade dpstir.

Sağ klikle kendi 5 küre şarjlayarak(erken iptal edilmesi daha az küre yollamasına neden olur) rakibe yollar.

Kaç küre yollanacağıni sağ kliğe basılı bıraktığı etrafta çikan mavi kürelerde de anlayabilirsiniz.

Bu heroyu oynamak emek yürek ister ama gercekten overwatchdaki en zevkli supportu olduğuna dair garanti verebilirim.

En yakın zamanda hepinizin test etmesi dilegi ile.Rehberi de buraya kadar okuyup begendiyseniz ne mutlu bana.Kendinize iyi bakın ve sağlıcakla kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.